خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اقدام قاطع سران قوا نابسامانی‌های بازار را رفع می‌کند/ عبور از بحران اقتصادی فقط با اقدام جهادی

فارس | سیاسی | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 10:44
نماینده مردم قائنات در مجلس با بیان اینکه با کار شبانه‌روزی می‌توانیم آسیب اقتصادی فعلی را مدیریت کرده و کاری کنیم که زندگی روزمره مردم دچار بحران نشود که البته این امر بخشی از وظایف حاکمیت است گفت: اقدام قاطع قوا و سران آن می‌تواند نابسامانی‌های بازار و گرانی و چند نرخی را رفع کند.
بنزين،فعلي،بحران،كشور،تحريم،اقتصادي،قائنات،فلاحتي،نماينده،با ...

نماینده مردم قائنات در مجلس با بیان اینکه با کار شبانه‌روزی می‌توانیم آسیب اقتصادی فعلی را مدیریت کرده و کاری کنیم که زندگی روزمره مردم دچار بحران نشود که البته این امر بخشی از وظایف حاکمیت است گفت: اقدام قاطع قوا و سران آن می‌تواند نابسامانی‌های بازار و گرانی و چند نرخی را رفع کند.
فرهاد فلاحتی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره فشار اقتصادی زیادی که به مردم و نابسامانی‌های بازار و گرانی‌های متعدد اجناس وجود دارد، گفت: شرایط فعلی کشور را به صورت مشابه در دوران‌های مختلف داشته‌ایم و به هیچ وجه اینگونه نیست که برخی از این فشارها و تحریم‌ها را برای اولین‌بار تجربه کنیم.
وی افزود: به اذعان مراکز پژوهشی و اتاق‌های فکر آمریکا و اندیشکده‌های آن در 6 تا 7 سال گذشته، به دنبال آن بودند که ایران در شرایط تحریمی بنزین تلاش برای ساقط شدن جمهوری اسلامی بوده است و همین پژوهشگران اعلام کرده بودند که این تحریم بنزین ظرف 3 ماه اعتراضات فراوانی را در کشور بوجود خواهد آورد.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمنان با حربه تحریم بنزین به دنبال بروز تجمعات متعدد در ایران بودند و در نهایت تلاش کرده بودند تا اقتصاد ایران را فلج و مخالفین نظام را وارد کرده و آ‌شوب به پا کنند.
فلاحتی گفت: وقتی تحریم‌های بنزین آغاز شد ظرفیت بالقوه بسیار مطلوبی در کشور وجود داشت که توسط مدیران دولتی این پتانسیل بالفعل شده و از بحران تحریم بنزین خارج شده و آب در دل مردم تکان نخورد البته این امر با اقدامات شبانه‌روزی صورت گرفت و بدون هیچ وابستگی توانستیم سقف تولید بنزین را افزایش داده و از ا ین بحران خارج شدیم.
این در حالی است که مردم از تحریم 100 درصدی بنزین موضوعی را احساس نکردند.
وی افزود: عبور از بحران تحریم بنزین با افزایش تولید داخلی آن جهاد بزرگی به حساب می‌آید و اگر بتوانیم در وضعیت اقتصادی فعلی هم از این اقدامات جهادی بهره ببریم قطعا از این مرحله هم عبور خواهیم کرد.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کار شبانه‌روزی می‌توانیم آسیب اقتصادی فعلی و نابسامانی‌های اخیر را مدیریت کرده و کاری کنیم که زندگی روزمره مردم دچار بحران نشود که البته این امر بخشی از وظایف حاکمیت است.
ضمن اینکه اقدام قاطع قوا و سران آن می‌تواند نابسامانی‌های بازار و گرانی و چند نرخی را رفع کند.
فلاحتی گفت: نباید طوری رفتار کنیم که دست‌های خود را در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا بالا ببریم.
وی با بیان اینکه باید تمامی برنامه‌های تنظیم شده برای عبور از بحران اقتصادی فعلی با دقت و با سرعت اجرایی شود.
ضمن اینکه هر جا دولت فعلی ورود جدی و جهادی به موضوعات داشته و توانسته مشکلات مردم را حل کند موفقیت بدست آ‌ورده است اما هرجا هم غفلت کرده و دیر عمل کرده است مردم آسیب‌های آن را تحمل کردند.
فلاحتی با اشاره به مشکلات متعدد افزایش نرخ گوشت قرمز و صف‌های طویل برای دریافت گوشت با نرخ دولتی گفت: اگر تدبیری که اخیرا صورت گرفته از سوی مدیران دولتی در چهار ماه قبل اجرایی می‌شد چنین آسیبی را متحمل نمی‌شدیم.
در حالی که تعداد گوسفندان کشور کم نشده و دام‌ها بیماری خاصی را نگرفته بودند و اتفاق خاصی هم درباره غربالگری آنها صورت نگرفته بود ضمن اینکه جمعیت کشور به یکباره بالا نرفته و مهاجرین هم به کشور وارد نشده بودند و کاملا مشخص است که برخی اقدامات و دست‌های پنهان برای بر هم زدن بازار گوشت وجود داشت که دولت می‌توانست در این خصوص مدیریت لازم را از ماه‌های قبل به کار می‌گرفت.
به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «پیگیری گرانی چند برابری اجناس» خواستار پیگیری این موضوع شدند که بر همین اساس این مصاحبه تولید شده است.
انتهای پیام/