خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش ۶ درصدی صنایع غیر فعال سمنان/ تزریق ۷۰۰میلیارد تومان نقدینگی

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 10:41
گرمسار - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان از کاهش شش درصدی واحدهای صنعتی غیر فعال استان با اعطای تسهیلات رونق تولید خبر داد و گفت: پیش از این ۳۳ درصد از کل واحدهای صنعتی غیر فعال بودند.
استان،واحدهاي،درصد،رونق،تسهيلات،صنعتي،توليد

بهروز اسودی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به پرداخت تسهیلات رونق تولید برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی غیر فعال در استان سمنان، ابراز داشت: در مجموع ۳۳ درصد از کل واحدهای صنعتی استان غیر فعال بودند که طی دو سال گذشته با پرداخت تسهیلات رونق تولید به برخی از این واحدها این آمار در حال حاضر به ۲۷ درصد کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با پرداخت این تسهیلات تعداد واحدهای غیر فعال سطح استان سمنان در آینده نزدیک به ۱۳ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.
تزریق ۷۰۰میلیارد تومان نقدینگی به واحدهای تولیدی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه افزایش میزان راندمان و بازدهی واحدهای صنعتی رویکرد مهم این سازمان است، ابراز داشت: سال ۹۵ راندمان متوسط واحدهای صنعتی استان ۳۷ درصد بود که با پرداخت تسهیلات رونق تولید، میانگین راندمان به ۴۳ درصد در سال ۹۶ رسیده است.
اسودی بابیان اینکه سال گذشته در راستای اجرای طرح تسهیلات رونق تولید ۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به واحدهای صنعتی استان سمنان تزریق‌شد، تصریح کرد: امسال در حوزه تسهیلات رونق تولید یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای این استان اختصاص‌یافت که با پرداخت این مبلغ میزان تعطیلی واحدهای تولیدی استان به ۲۰ درصد می‌رسد.
وی اضافه کرد: با تخصیص و پرداخت ۱۰۰ درصدی اعتبارات تسهیلات رونق تولید تا پایان سال جاری راندمان واحدهای صنعتی استان سمنان به ۵۰ درصد افزایش می‌یابد که تحقق این امر تحول بزرگی را در حوزه اشتغال استان ایجاد می‌کند.
تولید ۸۰ درصد نمک کشور در گرمسار
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه تعداد واحدهای صنعتی غیر فعال در گرمسار شیب نزولی دارد، ابراز داشت: در حوزه معادن نمک این منطقه مشکلی وجود ندارد و با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی یکی از معادن شهرستان برای بهره‌برداری به سرمایه‌گذار واگذار شد تا در حوزه گردشگری و نمک درمانی به‌کارگیری شود.
وی خاطرنشان کرد: گرمسار در حوزه معادن نمک ظرفیت ویژه‌ای دارد و در واقع ۸۰ درصد نمک تولیدی کشور از معادن نمک شهرستان تأمین می‌شود که باید با اجرای طرح‌های گردشگری و توریسم سلامت نسبت به بهره‌برداری و رونق اقتصادی در این منطقه اقدام کرد.