خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

توزیع میوه شب عید از 20 اسفند در گیلان آغاز می‌شود

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 10:22
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به زمانی که برای توزیع میوه شب عید در این استان تعیین شده است گفت: توزیع میوه شب عید از 20 اسفند در گیلان آغاز می‌شود.
گيلان،استان،مركبات،عيد،ميوه،شب،سازمان

علی درجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌‌ تمهیدات لازم برای تأمین میوه شب عید در گیلان اتخاذ شده ‌به‌طوری‌که بر اساس برنامه بالغ بر هزار و 300 تن میوه شب عید از 20 اسفند در سطح این استان توزیع می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه تأمین میوه شب عید مردم به بهترین نحو در دستور کار این سازمان قرار گرفته است عنوان کرد: در حال حاضر با هدف تنظیم بازار ایام شب عید میوه لازم به اندازه کافی در سردخانه‌های گیلان ذخیره شده است.
درجانی در مورد نوع میوه‌های ذخیره شده در سردخانه‌های استان گیلان تصریح کرد: 700 تن از این میوه‌ها پرتقال و چیزی در حدود 600 تن آن هم سیب است بنابراین مردم استان گیلان نباید هیچ نگرانی خاصی در مورد تأمین میوه شب عید داشته باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر در این استان حدود 11 هزار هکتار باغ مرکبات و 28 هزار باغدار و بهره‌بردار وجود دارد ابراز داشت: طبق آخرین برآوردها استان گیلان در زمینه تولید مرکبات در جایگاه پنجم کشور قرار دارد.
درجانی شهرستان‌هایی که بیشترین مرکبات استان گیلان در آن‌جا تولید می‌شود را برشمرد و خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر شهرستان‌های شرقی گیلان واقع در رودسر، املش و لنگرود دارای بیشترین سطح باغات مرکبات در استان گیلان هستند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نوع مرکبات تولیدی استان را نیز مورد اشاره قرار داد و در تشریح این موضوع اظهار داشت: پرتقال، نارنگی، لیمو، نارنج و بالنگ از مهم‌ترین مرکباتی هستند که توسط باغداران و کشاورزان گیلانی تولید می‌شوند.
‌انتهای پیام/ش