خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری جشنواره منطقه‌ای "شعر ابن حسام" در خراسان جنوبی

ایسنا | دانش و فناوری، استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 10:01
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: ۶ اسفندماه جاری، جشنواره منطقه‌ای "شعر ابن حسام" با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.
حسام،ابن،جشنواره،شعر،خراسان،جنوبي،مرادي،اشعار،جهاد،دانشگاهي

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: ۶ اسفندماه جاری، جشنواره منطقه‌ای "شعر ابن حسام" با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، حمید مرادی با اشاره به برگزاری جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام برای دومین سال متوالی، اظهار کرد: ۴۰۰ اثر شعر و مقاله به این جشنواره ارسال شده است.
وی گفت: برگزاری این گونه جشنواره‌ها می‌تواند گام موثری در معرفی شخصیت شاعرانی مانند ابن حسام در کشور باشد، چرا که ابن حسام یگانه و بی‌نظیر در روزگار خود بوده و اولین سراینده شعر آیینی در کشور است.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه خاوران نامه ابن حسام نمونه‌ای از آثار برجسته این شاعر است که رشادت‌های امام علی (ع) را به تصویر کشانده است، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی شخصیت ابن حسام به عنوان یک چهره ملی و بین‌المللی است.
مرادی از دیگر اهداف این جشنواره را ایجاد تعامل بین شاعران، استعدادیابی و گفتمان‌سازی و پرورش استعدادهای ادبی و برجسته کردن شخصیت ابن حسام به عنوان اولین سراینده اشعار آیینی عنوان کرد.
وی اظهار کرد: در جشنواره منطقه‌ای ابن حسام امسال تلاش شده بر کیفیت آثار افزوده و از کمیت آن کاسته شود و علاوه بر بخش شعر، در بخش مقاله نیز چندین اثر به دبیرخانه ارسال شد و مورد داوری قرار گرفت.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اشعار رسیده به دبیرخانه از استان‌های چهار محال‌وبختیاری، گیلان، مازندران، گلستان، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، سمنان، قم، لرستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی و … بوده و اشعار دریافتی در بخش جنبی نسبت به سال گذشته از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.
مرادی یادآور شد: مراسم افتتاحیه این جشنواره در ششم اسفندماه جاری در شهرستان خوسف، خانه تاریخی تاجور واقع در خیابان شهید مطهری، ساعت ۱۵ و مراسم اختتامیه ساعت ۱۸ همان روز در سالن شهید چمران دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار می‌شود و از نفرات برگزیده در بخش‌های مختلف تجلیل به عمل می‌آید.
انتهای پیام