خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاشان پیشینه‌ای ‌طلایی ‌در عرصه دین و علم دارد

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 09:52
فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه کاشان پیشینه‌ای ‌طلایی ‌در عرصه دین و علم دارد، گفت: توجه، احیای نام و ترویج سیره بزرگانی همچون علامه ملا‌‌حبیب‌الله شریف ‌برکات بسیاری در جامعه برجای می‌گذارد.
كاشان،احياي،شريف،عالم،ديني،آثار،توجه،تسنيم،استادش،فرماندار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، علی‌اکبر مرتضایی‌‌‌قهرودی صبح امروز در ‌بازدید از طرح عمرانی مقبره ملاحبیب‌الله شریف و بررسی بزرگداشت 100 سالگی وی اظهار داشت: توجه، احیای نام و ترویج سیره بزرگانی همچون علامه ملا‌‌حبیب‌الله شریف ‌برکات بسیاری در جامعه برجای می‌گذارد.
فرماندار ویژه کاشان با اشاره به آثار علمی و دینی بزرگواران و عالمان دینی افزود: احیای مجدد افکار آنها کمک مؤثری برای بازگشت به فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی است و تبیین روش زندگی آنان برای جوانان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.
احیای آثار بزرگان حوزه از اهداف اساسی مجمع عالی حکمت اسلامی قم است
مرتضایی با بیان اینکه در وصف خصوصیات این عالم ربانی همین بس که مقام معظم رهبری فرمودند‌ «علامه ملا‌حبیب‌الله شریف یکی از ملاهای متنوع در علوم مختلف‌، خوش‌سلیقه، ذهنی روان و بیانی دقیق داشتند»‌ تاکید کرد: وی از رجال برجسته عالم تشیع است که مانند برخی از اساتید اسلام چهره‌ای ناشناخته دارند.‌
فرماندار ویژه کاشان توجه به‌ آثار این عالم شیعه را به نوعی توجه به فرهنگ دینی و جاودان کردن افکار روشن آنها در منطقه دانست و تصریح کرد: ‌شهرستان کاشان پیشینه‌ای ‌طلایی ‌در عرصه دین و علم دارد.‌
به گزارش تسنیم، حبیب‌الله شریف‌کاشانی در سال 1262 هجری قمری دیده به جهان گشود و در پرتو تلاش و استعداد خدادادی‌‌اش و دقت و مراقبت استادش، در مدت 10 سال مدارج عالی تحصیل را پشت سر گذاشت و در 16 سالگی از استادش، گواهی اجتهاد دریافت کرد.
انتهای پیام/ش