خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برنامه‌ای برای انتقال آب هامون به مناطق دارای گرد و غبار نداریم

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 09:46
تجریشی با بیان اینکه تالاب هامون در وضعیت مطلوبی قرار دارد، گفت: برنامه‌ای برای انتقال آب این تالاب به مناطق دارای گرد و غبار نداریم.
هامون،تالاب،آب،زيست،محيط

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به هدایت آب تالاب هامون به مناطقی که منشا گرد و غبار هستند، اظهار کرد: آبگیری تالاب هامون از رودخانه هیرمند نبوده بلکه از رود فراه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه آب باران به دلیل نبود تاسیسات به بصورت مستقیم از رود فراه به تالاب هامون سرازیر شده است، افزود:هیچ سازه کنترلی بر روی فراه وجود ندارد و بنابراین هر آنچه در داخل رودخانه باشد به این تالاب سرریز می‌شود.
بیشتر بخوانید: تالاب هامون کاملا خشک شده است
تجریشی گفت: عمده آبگیری تالاب هامون از رود هیرمند است، اما امسال به دلیل بارش‌های خوب این تالاب به صورت طبیعی پر آب شده است و هم اکنون در وضعیت مطلوبی قرار دارد .
بیشتر بخوانید: آب وارد هامون شد
وی با اشاره به اینکه منطقه هامون در یک سطح صاف و هموار قرار دارد و هر آبی که در آن منطقه باشد، ابتدا چاله‌ها را فرا می‌گیرد، خاطرنشان کرد: تاکنون برنامه‌ای برای انتقال آب هامون به مناطق دارای گرد و غبار نداشتیم.
انتهای پیام/
آخرین وضعیت تالاب هامون