خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رهبر آزادی خواه کشمیری: سرکوب‌گری هند ادامه پیدا کند قیام مسلحانه آغاز می‌شود

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 09:45
رهبر آزادی خواه کشمیری با انتقاد شدید از گسترش سرکوب توسط نظامیان هندی در کشمیر اشغالی، دهلی‌نو را به خطر آغاز قیام مسلحانه تهدید کرد.
كشمير،كشميري،هند،آزادي،اشغالي،سركوب،خواه،گيلاني

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، «سید علی گیلانی» رهبر آزادی خواهان کشمیری با ابراز نگرانی از افزایش چشم‌گیر سرکوب مردم کشمیر توسط نظامیان هندی آن را باعث تنش‌های بعدی دانست.
وی تصریح کرد رهبران آزادی خواه و والدین کشمیری فرزاندان‌شان را به قیام مسلحانه تشویق نمی‌کنند ولی دهلی‌نو باید درک کند سرکوب جوانان کشمیری آنان را به قیام مسلحانه وادار خواهد کرد.
گیلانی اضافه کرد: سرکوب‌گری‌های هند باعث خطرناک شدن اوضاع در کشمیر اشغالی شده است و ضرب و شتم مردم به بدترین شکل ممکن ادامه دارد.
این آزادی خواه کشمیری تاکید کرد: حتی سرکوب نیز نمی‌تواند مانع آزادی‌خواهی ما شود و از حقوق مردم کشمیر دفاع خواهیم کرد.
وی گفت: پس از حادثه پلواما با چراغ سبزی که نخست وزیر هند نشان داد ضرب و شتم مردم در کشمیر اشغالی به شدت افزایش یافته است.
گفته می‌شود در برخی هتل‌های هند برگه‌های توزیع شده و از گردشگران خواسته شده که به کشمیر اشغالی سفر نکنند.
رهبران آزادی خواه کشمیری معتقدند هند در تلاش است تا با یافتن بهانه‌ای قلع و قمع مردم کشمیر را به اوج برساند.
در حادثه تروریستی پلواما 44 نظامی هندی بر اثر یک انفجار تروریستی جان خود را از دست دادند و دهلی‌نو پاکستان را عامل این حمله دانست.
اسلام آباد با رد اتهامات هند اعلام کرد: اگر دهلی نو مدارکی دارد حاضریم با آنها همکاری کنیم ولی اتهام زنی بی‌تحقیق را نخواهیم پذیرفت.
انتهای پیام/.