خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ایران و روسیه برای مقابله با حملات تروریستی همکاری می کنند

مهر | سیاسی، بین‌الملل، استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 09:44
سنندج - رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: سعی داریم با همکاری کشورهای روسیه، هندوستان و قفقاز ابتکاری را بکار گیریم تا بتوانیم در آسیای مرکزی در مقابل حملات تروریستی مقابله کنیم.
تروريستي،حملات،امنيت،جلسه،مجلس،فلاحت،پيشه،شهادت

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله فلاحت پیشه صبح امروز در حاشیه رونمایی از سردیس شهید کامران نجات الهی که در دانشگاه کردستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص حمله تروریستی اخیر در منطقه سیستان و بلوچستان، اظهارداشت: در این رابطه جلسه اول را در کمیسیون امنیت ملی مجلس برگزار کردیم و طی هفته آینده نیز از وزیر کشور دعوت کرده ایم که در جلسه دوم حضور یابد.
وی افزود: پس از وقوع این حادثه تروریستی شاهد بودیم که نهادهای نظامی و اطلاعاتی گزارشات متفاوتی را به مجلس ارائه کردند و در همین راستا نیز وزیر کشور را دعوت کرده ایم تا در این خصوص توضیحات لازم را ارائه کنند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واقعیت این است که شهادت جزو آرمان های انقلاب است ولی اینکه فرزندان ما به این راحتی در حملات تروریستی به شهادت برسند را قبول نداریم.
فلاحت پیشه یادآور شد: امیدواریم در جلسه دوم به راهبردهایی برسیم که از وقوع چنین حملات تروریستی بتوانیم جلوگیری کنیم و در بودجه سال آینده نیز در راستای امنیت بیشتر مرزها بتوانیم اعتبارات خاصی را اختصاص دهیم.
وی در خصوص همکاری مسئولان پاکستان در این خصوص نیز بیان کرد: در سطح مسئولان امنیتی و سیاسی دولت پاکستان هشدارهای جدی داده شده و در این خصوص پیگیر مسائل مشترک در راستای مقابله با حملات تروریستی هستیم.