خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

احداث 2000 واحد بوم‌گردی در سطح کشور

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 09:39
‌معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از برگزاری همایش بزرگ بوم‌گردی‌های کشور، یازدهم اسفندماه امسال در تهران خبر داد.
مجتمع،گردشگري،احداث،كشور،روما،قاسمي،لرستان،مترمربع

‌معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از برگزاری همایش بزرگ بوم‌گردی‌های کشور، یازدهم اسفندماه امسال در تهران خبر داد.
‌به گزارش ایسنا، دکتر محمد امید در حاشیه افتتاح مجتمع گردشگری روما در خرم‌آباد گفت: با توجه به گرایش گردشگران به سمت روستاها و بهره‌گیری از مراکز بوم‌گردی، سال گذشته با تخصیص منابع لازم نزدیک به 2000 واحد بوم‌گردی در سطح کشور احداث شده است.
وی با اشاره به عزم جدی دولت در ترویج صنعت گردشگری و احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کشور افزود: دولت این آمادگی را دارد هم در روستاهای هدف گردشگری و هم در روستاهایی که مردم احساس می‌کنند؛ می‌تواند گردشگرپذیر باشد تسهیلات کم‌بهره برای احداث واحدهای بوم‌گردی پرداخت کند.
سیدامین قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی لرستان نیز گفت: مجتمع گردشگری روما مشتمل بر تالار، رستوران سنتی و شهربازی سرپوشیده است که امروز فاز نخست آن به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: این مجتمع با مساحت 21000 مترمربع و زیربنای 3300 مترمربع توسط سرمایه‌گذار بومی در روستای میانگلال خرم‌آباد احداث شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان، جمع کل سرمایه‌گذاری در این طرح را 100 میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: از این مبلغ 19 میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات توسعه روستایی مناطق محروم تخصیص یافته است.
قاسمی در پایان با اشاره به اشتغال 30 نفر در این مجتمع اظهار کرد: فازهای دیگر این مجتمع تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.
انتهای پیام