خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قرآن نسخه شفابخش و نجات دهنده جامعه بشری است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 09:25
فردوس_ مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی قرآن را نسخه شفابخش جامعه بشری دانست و گفت: اگر جامعه بشری بخواهد به سعادت برسد باید متوسل و متمسک به قرآن شود.
قرآن،خانواده،قرآني،زندگي،فردوس،بشريت،سعادت،غرب،حفظ،تاكيد،جام ...

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد رضایی در جشنواره قرآنی خانواده در فردوس اظهار داشت: در دنیای امروز علیرغم اینکه بشریت در مادیات پیشرفت های چشمگیری داشته ولی مردم در جهان غرب اظهار پوچی گری و ناامیدی از زندگی می کنند.
وی بی بندو باریها و فساد خانواده در جامعه غرب را دلیل اصلی این مسئله دانست و افزود: دنیای مادی در حال حاضر به بن بست فکری رسیده وفهمیده اند که قدرت و صنعت کمال آور نیست.
رضایی تنها راه سعادت و آرامش انسانها را رو آوردن به قرآن برشمرد و تاکید کرد: بسیاری از اندیشمندان غرب به این نتیجه رسیده اند که قرآن تنها نسخه نجات بشریت و عامل رشد و سعادت جامعه بشری است.
وی تصریح کرد: قرآن هرگز محدود به زمان نشده و این از معجزات این کتاب آسمانی است که برای هر زمان و مکانی کاربرد دارد و تازگی خود را علیرغم گذشت سالها همچنان حفظ نموده است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اگر جامعه بشریت بخواهد به سعادت برسد و در دایره انسانیت خود حفظ شود باید متوسل و متمسک به قرآن شود.
امام جمعه فردوس نیزگفت: اسلام کامل ترین دین آسمانی و قرآن کریم معجزه پیامبر اکرم است وتمام عقب ماندگی های مسلمانان حاصل کنار گذاشتن دین از زندگی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا بابایی تصریح کرد: مسلمانان اگر به قرآن عمل می کردند و آنرا در زندگی به عنوان سبک زندگی اسلامی پیاده می کردند امروز در دنیا سرآمد بودیم.
وی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم در کشور است گفت: در سالهای گذشته در شهرستان فردوس به حفظ ، قرائت و مفاهیم قرآن توجه ویژه ای شده که وجود خانواده های قرآنی خود نمونه ای از کار و تلاش در این زمینه است.
بابایی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب 36 بار جوانان را مخاطب قرار دادند و انتظار میرود جوانان در پیاده کردن منویات ایشان در تمام زمینه ها تلاش بیشتری کنند.
در این مراسم از خانواده های قرآنی برتر در اولین جشنواره قرآنی خانواده با اهدای جوایزی تجلیل و از استاد غلامرضا مدبر عزیزی قرآن پژوه برتر استان خراسان جنوبی به صورت ویژه تجلیل به عمل آمد.