خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رستوران‌های استان بوشهر مجاز به دریافت حق سرویس از مشتریان خود نیستند

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 09:09
معاون نظارت بازرسی و حمایت ازحقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: رستوران‌های استان بوشهر مجاز به دریافت مبالغ اضافی به‌عنوان حق سرویس از مشتریان خود نیستند.
بوشهر،افزوده،ماليات،واحدهاي،صنفي،اخذ،كالا،ارزش،استان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، رضا جمالی صبح امروز در نشست با فعالان بخش رستوانی استان بوشهر با تاکید بر رعایت حقوق شهروندان در ارائه خدمات به آنان اظهار داشت: به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اخذ هرگونه مبالغ اضافی تحت عنوان حق سرویس در واحدهای صنفی نظیر رستوران و رستوران هتل‌ها که به نوعی منجر به افزایش قیمت واقعی کالا یا خدمات شده و زیان خریدار را به همراه دارد از مصادیق گرانفروشی محسوب شده و غیر قانونی است.
وی با بیان اینکه برخی از واحدهای صنفی از جمله تالارهای پذیرایی، سفره‌خانه‌های سنتی، رستوران‌ها و واحدهای اقامتی که مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده مجددا مالیات بر ارزش افزوده اخذ می‌کنند خاطر نشان کرد: این واحدهای صنفیدر بعضی از اقلام مورد عرضه خود نظیر انواع نوشیدنی‌ها و فرآوردهای لبنی علی رغم اینکه قبلا مالیات بر ارزش افزوده در قیمت نهایی آنها لحاظ شده است از شرایط موجود و کم اطلاعی مصرف‌کنندگان سوء استفاده کرده و اقدام به اخذ مجدد مالیات برارزش افزوده می‌کنند که این عمل به عنوان تخلف محرز می‌باشد.
معاون نظارت بازرسی و حمایت ازحقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تاکید کرد: بر اساس ماده 57 قانون اصلاح قانون نظام صنفی مصوب سال 1392 عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت به بهایی بیش از نرخ‌های تعیین شده و هر نوع عملی که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمت به زیان خریدار شود از مصادیق گرانفروشی است.
جمالی بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه‌، مراتب را از طریق تلفن 124 به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی سازمان‌ صنعت‌، معدن و تجارت استان بوشهر اعلام، تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
انتهای پیام/ش