خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت؛ از مزیت‌های قم

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 08:56
‌معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم گفت: از مزیت‌های مهم شهر قم برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت و درمان است.
قم،مسافران،سفرهاي،گردشگري،آمار،كشور،زيارتي،زائران،معاون،اطلاعات

‌معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم گفت: از مزیت‌های مهم شهر قم برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت و درمان است.
‌به گزارش‌ ایسنا، محمدجواد شاکر آرانی عصر ‌روز چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیلات زائرین در تالار امام جواد(ع) عنوان کرد: در سال‌های اخیر از میزان سفرهای زیارتی کاسته شده و سفرهای درمانی افزایش داشته اند.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم افزود: از مزیت‌های مهم شهر قم برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت و درمان همزمان با مراکز زیارتی است.
وی اظهار کرد :با توجه به افزایش سفرهای درمانی، در سال گذشته شاهد کاهش سفرها به همراه اقامت شبانه بوده‌ایم، به طوری که در سطح کشور کمتر از 50 درصد مسافران اقامت شبانه ندارند.
شاکر آرانی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته وضعیت زیرساختهای گردشگری در کشور و قم نسبت به قبل بهتر شده است که تا حدی می تواند در ماندگاری مسافران اثرگذار باشد.
وی بیان کرد: بر اساس آماری که از مرکز آمار ایران وجود دارد دو سوم سفرهای مردم در کشور در فصل بهار صورت می گیرد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم عنوان کرد: قم به لحاظ مسافرپذیری در سطح کشور رتبه هفتم دارد.
در ادامه جلسه سید امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم در خصوص خدمات شهرداری از مسافران و زائران نوروزی بیان کرد: 9 کمیته با ارائه خدمات به استقبال مسافران در ایام نوروز می روند.
وی تصریح کرد: همچنین 3 هزار نیروی شهرداری در جهت ارائه خدمت در ایام نوروز ساماندهی شده اند، ضمن اینکه سامانه 137 نیز آماده پاسخگویی به شهروندان و مسافران است.
سامع خاطرنشان کرد: در دو بوستان ویژه زائران و شهروندان دو اتوبوس قم گردی مستقر می شود تا بتوان به معرفی بقاع متبرکه و اماکن زیارتی و گردشگری پرداخت.
وی اظهار کرد: ساماندهی دست فروشان و طراحی پارکینگ های موقت در اطراف حرم نیز از جمله خدمات به زائران است تا سفر خوبی داشته باشند.
انتهای پیام