خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یونکر: اتحادیه اروپا باید تصمیم گیری به اتفاق آراء را کنار بگذارد

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 05:05
رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ضمن حمایت از در پیش گرفتن یک سیاست مشترک نظامی و دفاعی در اتحادیه اروپا همچنین گفت که در زمینه سیاست خارجی باید تصمیم گیری به اتفاق آراء کنار گذاشته شود.
اروپا،اتحاديه،اروپايي،انگليس،كميسيون،تصميم،يونكر،پارلمان،تصر ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" ، "یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در سخنانی در ایالت بادن- وورتمبرگ آلمان خواستار توسعه اتحادیه دفاعی اروپایی و یک هماهنگی بهتر بین اعضای این اتحادیه در زمینه سیاست تدارکات نظامی شد.
یونکر همچنین در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که اتحادیه اروپا باید در زمینه سیاست خارجی از اصل تصمیم گیری بر اساس اتفاق آراء خداحافظی کند.
عامل تعیین کننده در تصمیم گیری ها باید رای اکثریت واجد شرایط باشد.
رئیس کمیسیون اروپایی همچنین تصریح کرد که من یک پیام برای بقیه دنیا دارم و آن این است که این طور نمی تواند باشد که ما در این راستا که نقض حقوق بشر در چین را محکوم کنیم شکست بخوریم به این دلیل که یونانی ها می خواهند رعایت حال سرمایه گذاری های خود در این کشور را کنند و از این محکومیت جلوگیری کنند.
وی همچنین تصریح کرد که بیشتر باید درباره آینده اروپایی صحبت شود.
وی به کمیسیون جدید اروپایی که قرار است امسال اعضای جدیدش از طرف کشورهای عضو پیشنهاد داده شده و توسط پارلمان اروپایی تایید شود توصیه کرد که از ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان فاصله بگیرد.
وی خطاب به منفرد وبر، رئیس فراکسیون حزب مردم اروپا و نامزد ریاست جدید کمیسیون اروپایی گفت که حزب ملی محافظه کار فیدز اوربان را از این فراکسیون حذف کند.
پارلمان آلمان خواستار لغو اصل تصمیم گیری به اتفاق آراء در اتحادیه اروپا شد
یونکر در بخش دیگری از سخنانش به مسئله برگزیت پرداخته و آن را فاجعه بارترین تصمیم دوران بعد از جنگ در اروپا دانست.
به گفته وی اگر انگلیسی ها یک تمدید تاریخ برگزیت را درخواست کنند باید شهروندان خود را به شرکت در انتخابات اروپا فراخوانند.
اینکه آیا این عاقلانه است مسئله ای دیگر است.
انگلیس قرار است بر اساس برنامه های اتخاذ شده در 29 ماه مارس از اتحادیه اروپا خارج شود.
یک توافق بین بروکسل و لندن درباره روند برگزیت اواسط ژانویه از طرف پارلمان لندن رد شد.
در این شرایط در کنار یک خروج نامنظم انگلیس با عواقب اقتصادی بسیار سخت برای اروپا و انگلیس احتمال به تعویق افتادن تاریخ برگزیت هم قابل تصور است.
اگر تاریخ برگزیت تا بعد از تابستان به تعویق بیفتد انگلیس ممکن است مجبور شود بار دیگر در انتخابات پارلمانی اروپا شرکت کند.انتخابات پارلمانی اروپا از23 تا 29 ماه می سال 2019 در اتحادیه اروپا برگزار می شود.
انتهای پیام/