خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پایانه کانتینری 50 هزار تنی مجتمع بندری نگین بوشهر آماده بهره‌برداری شد

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 02:07
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از آماده افتتاح پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر خبر داد و گفت: اسکله کانتینری 50هزار تنی مجتمع بندری نگین با اعتبار 90 میلیارد تومان آماده بهره‌برداری شد.
بوشهر،بندري،نگين،مجتمع،بندر،طرح

سیاوش ارجمندزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه زیرساخت‌های بندری در بوشهر توسعه می‌یابد اظهار داشت: به سبب محدود بودن فضای بندر بوشهر طرح پسکرانه این بندر در مجتمع بندری نگین طراحی شد.
وی با بیان اینکه طرح بندری در مجتمع بندری نگین با همکاری بخش خصوصی اجرایی شده است تصریح کرد:پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر یکی از طرح های مهم بندری است که با ظرفیت 50هزار تن و اعتبار 90 میلیارد تومان اجرا و آماده بهربرداری شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرای پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین درمدت 2 سال خبر داد و گفت: با افتتاح این پایانه امکان ورود کشتی‌هایی با وزن 50 هزار تن در بندر بوشهر فراهم می‌شود.
ارجمندزاده با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر تصریح کرد: بابهره‌برداری از فاز نخست مجتمع بندری نگین ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر از 7میلیون به 15 میلیون تن افزایش می‌یابد.
وی، لایروبی اسکله مجتمع بندری نگین را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: لایروبی اسکله مجتمع بندری نگین بوشهر با حجم 1.1 میلیون مترمکعب و اعتبار 30میلیارد تومان به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرای جاده دسترسی به مجتمع بندری نگین اشاره کرد و افزود: این جاده به طول 10کیلومتر و یک پل 180متری با اعتبار 63 میلیارد تومان به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
ارجمندزاده همچنین از آغاز عملیات لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر به حجم 5 میلیون و 750هزار مترمکعب خبر داد و افزود: این طرح در مدت 10 ماه به پایان می‌رسد.
انتهای پیام/ش