خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشریح جزئیات عرضه نفت در بورس از زبان یک نماینده مجلس

تسنیم | سیاسی | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 00:17
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از عرضه نفت در بورس انرژی را تشریح کرد.
انرژي،نفت،مجلس،عرضه،بورس

اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مصوبه مجلس درباره تکلیف به دولت برای عرضه ماهانه 2 میلیون بشکه نفت در بورس انرژی، گفت: این تصمیم مجلس که با همراهی و همکاری دولت صورت گرفته، به طور قطع روش مناسبی برای فروش نفت در شرایط تحریم است.
وی با تأکید بر اینکه عرضه نفت در بورس انرژی می‌تواند باعث گردش سرمایه و ورود بخش خصوصی و مردم به این حوزه شود، اظهار داشت: نحوه عرضه نفت در بورس انرژی به این صورت است که به طور هفتگی میزانی از نفت، پس از تعیین قیمت در بازار بورس عرضه می‌شود و متقاضیان می‌توانند نسبت به خرید آن اقدام کنند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: از روش و مدل عرضه نفت در بورس انرژی، پس از کشف نقاط ضعف و قوت و نیز آسیب‌شناسی طرح، می‌توان برای دیگر حوزه‌ها نیز استفاده کرد.
قره‌خانی در پایان خاطرنشان کرد: به طور قطع مجلس بر نحوه عرضه نفت در بورس انرژی نظارت خواهد داشت و از هرگونه رانت در این حوزه جلوگیری خواهیم کرد، البته پس از اجرای این مصوبه مجلس از سوی دولت و تدوین آیین‌نامه‌های آن، گزارشی به مجلس ارائه می‌شود.
انتهای پیام/