خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جلوگیری از افزایش ترافیک طرح‌های متعدد آموزشی و پرورشی دانش آموزان دوره ابتدایی

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 02 اسفند 1397 - 00:10
مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی با اشاره به تعدد طرح‌های آموزش و پرورشی از کاهش این طرح‌ها برای سال تحصیلی جدید خبر داد.
ابتدايي،آموزش،متعدد،اجراي،برنامه،شكوهي،يادگيري،درسي،خبرنگارا ...

در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،، تعدد طرح‌های آموزشی و پرورشی در مدارس آن هم در مقاطع تحصیلی پایین‌تر یکی از چالش‌های اصلی معلمان و حتی اولیا را تشکیل می‌داد؛ برنامه‌هایی که دانش‌آموزان را در دریایی از ایده‌های متعدد غرق می‌کرد، اما اغلب این طرح‌ها عمق کافی برای رویکرد تربیتی نداشتند و حتی اجرای آن‌ها اغلب ناقص بود.
طرح‌هایی همچون جشنواره جابر حیان، مسابقات علمی و آموزشی برخی موسسات خاص، برنامه هاینتناسب با برنامه درسی و اقتضائات مدرسه و منطقه از جمله برنامه‌هایی است که باز شدن همزمان پرونده‌های همه آن‌ها دانش آموزان و حتی معلم را سردرگم می‌کند.
مرتضی شکوهی مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ساماندهی طرح‌های متعدد در نظر گرفته شده برای دوره ابتدایی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی مدیران و معلمان به شدت درباره آن صحبت می‌کنند؛ تعدد طرح‌های اجرایی در آموزش و پرورش است.
وی ادامه داد: عمده تلاش معاونت آموزش ابتدایی افزایش تمرکز بر برنامه‌هایی است که ضمن تحقق برنامه درسی با شرایط این دوره تناسب داشته باشد.
شکوهی به تشریح سیاست‌های در نظر گرفته شده برای این رویکرد اشاره کرد و گفت: یکی از رویکرد‌های اتخاذ شده که اجرای آن سال آینده خواهد بود، انتقال بخشی از طرح‌ها و برنامه‌ها به فعالیت‌ها و طرح‌های بزرگتر است چرا که برخی از فعالیت‌ها هم در مدارس نه تنها به طور متمرکز بلکه در استان‌ها و مناطق در نظر گرفته می‌شود، به همین دلیل سعی داریم تا این چنین برنامه‌هایی در قالب طرح‌های بزرگتر ادغام شوند.
مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی با اشاره به اجرای طرح اتاق بازی و یادگیری تصریح کرد: بسیاری از طرح‌ها و برنامه‌های در نظر گرفته شده در بطن طرح بازی و یادگیری قرار خواهد گرفت.
شکوهی با اشاره به اینکه پروژه بازی و یادگیری بستر و زمینه لازم برای اجرای طرح‌های متعدد ویژه کودکان است، گفت: این ط.
ح.
به پیشبرد هر چه بهتر برنامه درسی دانش آموزان ابتدایی هم کمک بسزایی می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه هدف معاونت ابتدایی کاهش طرح‌های موازی است، اظهار کرد: با این سیاست طرح‌های متعدد کاهش می‌یابد علاوه بر آن از افزایش طرح‌ها و برنامه‌های متمرکز جلوگیری می‌کنیم.
انتهای پیام/