خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بخش تالاسمی بیمارستان «ولایت» شهرستان سرباز راه اندازی می شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 23:46
زاهدان- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: بخش تالاسمی بیمارستان «ولایت» شهرستان سرباز جهت سهولت در دسترسی بیماران تالاسمی به خدمات درمانی به زودی راه اندازی می شود.
تالاسمي،بيماران،دانشگاه،ايرانشهر،شهرستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، کامران کردی در حاشیه بازدید از بیمارستان «ولایت» سرباز اظهار داشت: یم هزار و ۳۸۶ بیمار تالاسمی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شناسایی شده اند که ۱۳۰ نفر آنان در شهرستان سرباز هستند.
وی افزود: بیماران تالاسمی سرباز هم اینک برای دریافت خون به شهرستان های همجوار مراجعه می کنند که با راه اندازی بخش تالاسمی در این شهرستان این بیماران خدمات درمانی را در داخل شهر خودشان دریافت خواهند کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: یکی از اقدامات دانشگاه در این زمینه ایجاد مراکز جامع بیماران تالاسمی در شهرستان های ایرانشهر، نیکشهر و چابهار است که تمام برنامه های مراقبتی و درمانی برای بیماران تالاسمی انجام می شود.
وی با بیان اینکه سهولت در دسترسی خدمات یکی از اهداف ما در راستای حمایت از بیماران تالاسمی است، اظهار داشت: ضروریست معاونت اجتماعی دانشگاه در راستای نیازهای اجتماعی این بیماران گام های اساسی بردارد.