خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر متوقف می‌شود

مشرق | اقتصادی | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 23:31
معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی ۱۰ اسفند امسال فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات مورد نظر متوقف می‌شود و پس از تعمیرات فعالیت خود را از سر می‌گیرد.
اتمي،نيروگاه،برق،بوشهر،توليد،تعميرات،احمديان

به گزارش مشرق، محمد احمدیان عصر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت تولید یک‌هزار مگاوات برق از سال ۱۳۹۰ وارد مدار بهره‌برداری شد اظهار داشت: از سال ۹۲ برق تولیدی نیروگاه اتمی بوشهر تحویل شبکه سراسری شد.
وی از تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و بیان کرد: تاکنون بیش از ۳۵ میلیارد کیلووات‌ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید و به شبکه سراسری برق منتقل شده است.
معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی با اعلام اینکه امسال تاکنون ۷.۱ میلیارد کیلووات‌ساعت در این نیروگاه برق تولید شده گفت: برق تولیدی نیروگاه اتمی تحویل شبکه سراسری برق شده است.
احمدیان با اشاره به مزیت تولید برق در نیروگاه اتمی افزود: میزان برق تولیدی در نیروگاه اتمی بوشهر معادل ۵۵ میلیون بشکه نفت خام است و این در حالی است که تولید برق در نیروگاه اتمی از انتشار بیش از ۳۹ میلیون تن انواع آلاینده‌ها جلوگیری کرده است.
وی از توقف فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر در ۱۰ اسفند خبر داد و اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی ۱۰ اسفند امسال فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات مورد نظر متوقف می‌شود و پس از تعمیرات فعالیت خود را از اردیبهشت سال آینده از سر می‌گیرد.
احمدیان سوخت‌گذاری و تعمیرات اساسی را یک فرایند طبیعی در نیروگاه‌های اتمی دانست و خاطرنشان کرد: تأمین هزینه بهره‌برداری و نگهداری واحد نخست نیروگاه اتمی بوشهر متکی به درآمدهای حاصل از فروش برق است.
معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی از کمک دولت در تأمین هزینه و اعتبار برای سوخت به این نیروگاه خبر داد و گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، این میزان کمک کفایت نمی‌کند و امیدواریم کمک دولت افزایش یابد تا شاهد بروز مشکلی در تأمین هزینه‌ها نباشیم.
وی با بیان اینکه برای تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر تا حدودی از متخصصان خارجی استفاده می‌شود افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تا سه سال آینده نیروهای داخلی جایگزین نیروهای خارجی می‌شود.