خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بهترین گزینه حمل و نقل شمال پایتخت حمل و نقل زیرزمینی است

مهر | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 22:35
شهردار منطقه یک گفت: بهترین گزینه در بهبود اوضاع ترافیکی در منطقه یک بهره گیری از حمل و نقل زیرزمینی است.
حمل،نقل،تهران،منطقه،راهور،ترافيكي،پياده،ترافيك،توسعه،شهر،طرح

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در نشست مشورتی با سردار مهماندار فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ، سر کلانتر شمال تهران، معاون ترافیکی پلیس راهور و روسای راهور مناطق ۱و۲۸ که معاون حمل و نقل و ترافیک و همچنین معاون فنی و عمرانی شهردار نیز در آن حضور داشتند، اظهار داشت: در حالی که نگاه تک بعدی و افراطی به حل معضلات ترافیکی در شهر تهران نباید داشت، می توان گفت که بهترین گزینه در بهبود اوضاع ترافیکی در منطقه یک بهره گیری از حمل و نقل زیرزمینی است.
وی گفت: توسعه خطوط ۱ و ۳ و همچنین احداث خط ۱۰ مترو در منطقه یک می تواند راه حل مناسب و موثری در برون رفت از ترافیک و آلودگی های ناشی از آن در منطقه یک باشد.
موسوی با اشاره به اینکه شمال تهران از پتانسیل خوبی در احداث پیاده راه ها و پلازای شهری برخوردار است گفت: باید تلاش کنیم با انجام طرح های مطالعاتی و با بررسی دقیق هزینه و فایده آنها در توسعه پیاده راهها در منطقه اقدام کنیم.
شهردار منطقه یک با اشاره به طرح های مطالعاتی زیرگذر تجریش و بررسی چالشهای این طرح از جمله موقعیت جغرافیایی، معارضین طرح مانند مترو و تاسیسات شهری گفت: با کار مطالعاتی و با لحاظ نظر کارشناسان مشاور، راهور و نیروی انتظامی رینگ ترافیکی شمال تهران به منظور تسهیل ترافیک و ایجاد پیاده راه در محدوده تجریش ایجاد میشود.
سردار مهماندار نیز با اشاره به اینکه شهر تهران هم اکنون نه انسان محور است و نه خودرو محور گفت: باید شهر را به سمت انسان محوری در عصر کنونی پیش برد و با ایجاد مسیرهای امن پیاده در موضوع حمل و نقل و ترافیک بازنگری کرد.
فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ خاطر نشان ساخت:با توسعه شبکه های حمل و نقل عمومی در شهر، افزایش هزینه استفاده از خودرو شخصی و ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی در بین شهروندان باید تعریف جدیدی از حمل و نقل در جامعه ارایه شود.
سردار مهماندار تاکید کرد باید با راهکارهای مختلف تقاضای سفر با خودرو شخصی در سطح معابر را کاهش دهیم و زیر ساخت بهره مندی شهروندان از حمل و نقل عمومی توسعه داده شود.