خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قاچاق دام زنده ۴.۵ برابر شد/کشورهای همسایه مقصد اول قاچاق

مهر | اقتصادی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 18:34
یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با اشاره به رشد۴.۵برابری قاچاق دام زنده گفت: وزارتخانه‌ مرتبط با این موضوع با پنج معاونت تا به حال برای بررسی این موضوع دور هم جمع نشدند.
نامه،فروش،نقل،خريد،شيوه،هويت،ارز،ستاد،كالا،حمل،مبارزه،پلاك،ق ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه هم اکنون بیشترین قاچاق دام به کشورهای همسایه از جمله عراق صورت می‌گیرد، به پیچیدگی‌های تثبیت دام قاچاق اشاره کرد و اظهار داشت: بعنوان مثال صاحب دام آن را به لب مرز برده و رها می‌کند و این دام به آن سوی مرز می‌رود حالا چه کسی باید دستگیر شود؟
دهقانی نیا اظهار داشت: تمام این مشکلات به دلیل بی هویتی دام عشایر است که باید مسیرهای کوچ آن‌ها مشخص و از سوی دیگر دامشان نیز هویت دار شود.
وی خاطرنشان کرد: این پلاک شناسه‌ای ۱۵ رقمی و قابل رویت است که روی گوش دام نصب می‌شود و همه‌ی دام‌ها باید این پلاک را داشته باشند و صاحب دام با مراجعه به پنجره واحد کشاورزی باید ضمن ثبت دام خود این پلاک را نیز ثبت کند که دامدار برای دامی که تازه متولد می‌شود ۵ روز فرصت دارد که این پلاک هویتی را دریافت کند.