خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ارتقای چهار پله‌ای رتبه ایران در تولید آلومینیوم با افتتاح کارخانه لامرد

ایسنا | اقتصادی، استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 22:15
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رتبه ١٨ ایران در تولید آلومینیوم جهان، اظهار کرد: با افتتاح کارخانه آلومینیوم لامرد، رتبه ایران به ١٤ ارتقا می‌یابد.
آلومينيوم،كارخانه،توليد،لامرد،كشور،معدن،رتبه

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رتبه ١٨ ایران در تولید آلومینیوم جهان، اظهار کرد: با افتتاح کارخانه آلومینیوم لامرد، رتبه ایران به ١٤ ارتقا می‌یابد.
به گزارش ایسنا - منطقه فارس، رضا رحمانی چهارشنبه اول اسفند در بازدید از کارخانه آلومینیوم لامرد، این طرح را موتور محرک توسعه اقتصادی بسیاری از صنایع کشور دانست که در فاز نخست آن تولید ٣٠٠ هزار تن شمش آلومینیوم پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به پیشرفت ۷۵ درصدی این کارخانه، افزود: عملیات اجرایی کارخانه آلومینیوم لامرد با اعتبار یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون دلاری و سرمایه‌گذاری مستقیم در حال انجام است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت تولید آلومینیوم کشور در برنامه ششم ٨٠٠ هزار تن است، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی فاز‌های جدید، هدف گذاری دولت بیشتر از این رقم و معادل یک و نیم میلیون تن خواهد بود.
رحمانی با یادآوری این موضوع که ایران در تولید فولاد جلوتر از کشور‌های ایتالیا و فرانسه است، گفت: در فولاد رتبه دهم دنیا و در تولید مس نیز با اجرای پروژه‌های جدید در جمع ١٠ کشور تولید کننده مس قرار خواهیم گرفت.
به گفته وی، کارخانه ذوب آلومینیوم جنوب چهارمین کارخانه تولید آلومینیوم در کشور و بزرگترین و مدرن‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم و آنود در خاورمیانه است و چهار هزار و ۵۰۰ نفر نیرو در دو شیفت کاری در حال تکمیل این کارخانه هستند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: مقرر شده که کارخانه آلومینیوم لامرد در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری برسد و یک هزار و ۲۰۰ نفر در فاز اول آن مشغول به کار شوند.
انتهای پیام