خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«ترزا می»: رأی‌گیری درباره «برگزیت» در پارلمان تکرار می‌شود

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 22:06
نخست وزیر انگلیس در پارلمان این کشور گفت: هنگامی که طرح تغییر یافته «برگزیت» مورد توافق لندن و بروکسل قرار گرفت، آن را برای رأگیری به مجلس عوام می فرستم.
اروپا،اتحاديه،انگليس،وزير،ترزا،طرح،قرار

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ترزا می نخست وزیر انگلیس امروز چهارشنبه در پارلمان این کشور گفت: طرح تغییر یافته «برگزیت» (خروج لندن از اتحادیه اروپا) را بار دیگر و هرچه سریعتر به منظور رای گیری مجدد به پارلمان می فرستم.
نخست وزیر انگلیس در این خصوص گفت: مسلماً ما در حال انجام مذاکره با اتحادیه اروپا هستیم و هنگامی که طرح مذکور مورد توافق قرار گرفت، آن را برای رأگیری به مجلس عوام می فرستم.
وی اضافه کرد: در حال کار بر نقطه نظرات مجلس عوام با اتحادیه اروپا هستیم و در زمان مناسب بار دیگر رای گیری خواهیم کرد.
این درحالیست که سخنگوی دفتر نخست‌ وزیر انگلیس دیروز گفته بود: «ترزا می» چهارشنبه به بروکسل رفته و با «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا دیدار و گفتگو کند.
این در حالیست که ترزا می نخست وزیر انگلیس چندی پیش از اتحادیه اروپا خواست تا به منظور تصویب «برگزیت» در پارلمان این کشور، طرح توافقی پیشین را مورد بازمذاکره قرار داده و پرونده آن را مجددا بازکند.
سخنگوی ترزا می نخست وزیر انگلیس در این خصوص به نقل از وی اعلام کرده بود: لازم است برخی تغییرات در طرح پیشین برگزیت مورد بررسی قرار گیرد.
دلیل اصلی عدم موافقت پارلمان با برگزیت برخی مواردی است که باید تغییر کند و به این منظور طرح مذکور باید دوباره مورد بررسی قرار گیرد.
این خبر در حالی اعلام می شود که نمایندگان مجلس عوام این کشور حدود ۳ هفته پیش با این توافق مخالفت کردند.
رئیس کمیسیون اروپا نیز هفته گذشته و در آستانه سفر «ترزا می» نخست وزیر انگلیس به بروکسل مقر این اتحادیه برای مذاکره درباره اِعمال تغییراتی در توافق پیشین با اروپا پیرامون خروج لندن از این اتحادیه گفته بود: برگزیت مسئله دوطرفه میان بریتانیا و جمهوری ایرلند نیست.
این یک مسئله مربوط به اروپاست و به همین خاطر است که ما نمی‌ توانیم قبول کنیم توافق خروج لندن از اتحادیه اروپا دوباره مورد مذاکره قرار بگیرد.