خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کتابخوانی باید به دغدغه همگانی تبدیل شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 21:54
یزد ـ مدیرکل امور اجتماعی استانداری یزد گفت: صرف برگزاری نمایشگاه کتاب نمی تواند جامعه را کتابخوان کند و لازم است کتابخوانی به یک دغدغه همگانی تبدیل شود.
كتابخواني،كتاب،نمايشگاه،جامعه،هامانه،خامسي،يزد

به گزارش خبرنگار مهر، فخرالسادات خامسی هامانه عصر امروز در ستاد خبری نمایشگاه کتاب یزد اظهار داشت: نمایشگاه کتاب امسال به لحاظ برگزاری از تنوع خوبی برخوردار بود و شاهد خلاقیت‌ها و ابداعات بسیاری بودیم اما به نظر می رسد، همانطور که انتظار می رفت، خرید کتاب نسبت به سال گذشته کمتر باشد.
وی عنوان کرد: همت و همراهی و هم افزایی رسانه ها، دستگاه های دولتی، هنرمندان و ...
می تواند در نمایشگاه کتاب یک رویداد بسیار خوب را رقم بزند و به ایجاد موج کتابخوانی در جامعه کمک کند.
خامسی هامانه بیان کرد: مردم باید متوجه اثرگذاری کتاب در زندگی روزمره خود بشوند تا ناخودآگاه خلأ آن را در زندگی خود احساس کنند و آن را به شکل دائمی در سبد خانوار خود قرار دهند.
مدیرکل امور اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان کرد: رسانه ها در این زمینه می توانند اثرگذار باشند و باید کتابخوانی را به یک جریان و یک هنجار و ارزش در جامعه تبدیل کنند تا تمام جامعه به سمت کتابخوانی روی بیاورند.
وی تصریح کرد: اگر کتابخوانی به یک دغدغه همگانی تبدیل شود، آنگاه می توانیم به کتابخوان شدن افراد جامعه امیدوار باشیم.
خامسی هامانه ادامه داد: صرف نمایش کتاب قرار نیست به ترویج کتابخوانی کمک کند و در کنار این نمایشگاه ها باید حرکات دیگری انجام شود تا لذت کتابخوانی در مردم ایجاد شود و این امر با انجام برخی اقدامات خلاقانه امکان پذیر است.