خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ذبح غیرشرعی مرغ امکان ندارد

مشرق | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 21:00
برخی به دنبال این هستند که تسویه حساب شخصی با کشتارگاه یا شرکتی داشته باشند و یا به روش‌های فتوشاپی دست به این کارها می‌زنند در حالیکه ذبح غیرشرعی در کشتارگاه‌ها امکان ندارد.
كشور،دامپزشكي،مجازي،كلانتري،فقيه،ناظر،نمايندگي،مسئول

به گزارش مشرق، حمزه کلانتری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به اینکه هنوز در شبکه‌های مجازی تصاویر مرغ ذبح نشده در بسته‌بندی پخش می‌شود، گفت: این گونه تصاویری که در شبکه‌های مجازی پخش می‌شود، به هیچ عنوان سندیت و صحت ندارد.
کلانتری ادامه داد: در انجام این کار احتمالاً غرضی وجود دارد که مثلاً بخواهند اسم فلان کشتارگاه را بد کنند یا اینکه توسط فتوشاپ چنین کارهایی را انجام داده باشند.
وی افزود: این تصاویر در حالی پخش می‌شود که هیچ برند شرکتی در آن مشخص نیست که اگر اسم شرکت معلوم بود، می‌توانستیم پیگیری کنیم و صحت و سقم آن را متوجه شویم.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه پیش از این هم چنین اخبار اشتباهی در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود، گفت: چندین سال پیش اعلام کردند که در یکی از استان‌ها و در فلان فروشگاه قورباغه به فروش می‌رسد که ما بررسی کردیم و اصلاً چنین فروشگاهی وجود نداشت و پس از بررسی دقیق‌تر مشخص شد که این تصویر در یکی از سایت‌های کشور کره پخش شده بود.
کلانتری گفت: اعلام کرده بودند که ترکیب از گوشت خوک و گوسفند از چین وارد شده، در حالی که ما تاکنون یک کیلو گرم گوشت از چین وارد نکرده‌ایم و این نشان می‌دهد، برخی با غرض خاصی دنبال این مسائل هستند.
وی با تأکید براینکه در کشور ۷۰۰ ناظر شرعی وجود دارد که در هر کشتارگاهی به تناسب بزرگی آن یک تا دو ناظر مشغول هستند، گفت: با چنین حجم نظارت وقوع چنین مسائلی غیرممکن است.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی تصریح کرد که در هر کشتارگاهی حدود یک تا دو نفر ناظر فعال هستند و بسیار بعید است که از زیر دست این کارگران چنین اشتباه فاحشی رد شود.