خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۳۸۳ مدرسه به همت خیرین اردبیلی احداث شد

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 20:34
اردبیل - رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل گفت: در طول سال جاری ۳۸۳ مدرسه در قالب هزار و ۵۱۹ کلاس درس در استان اردبیل احداث شده است.
اردبيل،آموزشي،استان،منطقه،احداث،مدرسه،مشكلاتي

به گزارش خبرنگار مهر، جواد قرآن نویس عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: مشارکت خیران در احداث مدارس ستودنی بوده که با افزایش چنین رویکردی در توسعه زیرساخت‌های تربیتی و فرهنگی منطقه می‌توان به موفقیت‌های ارزنده‌ای دست یافت.
وی افزود: از مدارس اولویت دار تازه تاسیس شده توسط خیران استان می‌توان به احداث دو مدرسه در منطقه «ایران آباد اردبیل» اشاره کرد که طبق نیازسنجی‌های موجود مشکلات زیرساختی آموزشی در این منطقه احصاء شده بود.
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل یادآور شد: در منطقه «شهرک ۵ آذر اردبیل» که از زیرساخت های آموزشی محروم بود، با وجود ساخت مدرسه جدید در منطقه، ضرورت احداث مجموعه آموزشی دیگری نیز احساس می‌شد که در این راستا توسط خیرین مدرسه ساز ساخت مدرسه شش کلاسه دیگری تعهد شد.
قرآن نویس به مشکلات آموزشی در مرکز تربیت معلم خواهران اردبیل نیز اشاره کرد و افزود: از لحاظ تامین سیستم گرمایشی در مرکز تربیت معلم اردبیل مشکلاتی وجود دارد که از مجموعه استانداری و آموزش و پرورش استان تقاضامندیم تا با تخصیص ردیف‌های مالی مورد نیاز مشکلات مربوط به این بخش را برطرف نمایند.
به گفته وی یکی از مهمترین مشکلاتی که بعد از احداث مدارس در استان دیده می‌شود، عدم تخصیص و صدور به موقع پروانه‌ فعالیت بوده که باعث مشکلاتی در روند آموزشی می‌شود.