خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات مورد نظر متوقف می‌شود

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 20:31
معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی گفت:بر اساس برنامه‌ریزی 10 اسفند امسال فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات مورد نظر متوقف می‌شود و پس از تعمیرات فعالیت خود را از سر می‌گیرد.
نيروگاه،اتمي،برق،بوشهر،توليد،تعميرات،احمديان،سراسري

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد احمدیان عصر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت تولید یک‌هزار مگاوات برق از سال 1390 وارد مدار بهره‌برداری شد اظهار داشت: از سال 92 برق تولیدی نیروگاه اتمی بوشهر تحویل شبکه سراسری شد.
وی از تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبر دادو بیان کرد: تاکنون بیش از 35 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه اتمی بوشهر تولید و به شبکه سراسری برق منتقل شده است.
معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه امسال تاکنون 7.1 میلیارد کیلووات ساعت در این نیروگاه برق تولید شده گفت: برق تولیدی نیروگاه اتمی تحویل شبکه سراسری برق شده است.
احمدیان با اشاره به مزیت تولید برق در نیروگاه اتمی افزود: میزان برق تولیدی در نیروگاه اتمی بوشهر معادل 55 میلیون بشکه نفت خام است و این در حالی است که تولید برق در نیروگاه اتمی از انتشار بیش از 39 میلیون تن انواع آلاینده‌ها جلوگیری کرده است.
وی از توقف فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر در 10 اسفند خبر داد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی 10 اسفند امسال فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و تعمیرات مورد نظر متوقف می‌شود و پس از تعمیرات فعالیت خود را از اردیبهشت سال آینده از سر می‌گیرد.
احمدیان سوخت‌گذاری و تعمیرات اساسی را یک فرایند طبیعی در نیروگاه های اتمی دانست و خاطر نشان کرد: تامین هزینه بهره‌برداری و نگهداری واحد نخست نیروگاه اتمی بوشهر متکی به درآمدهای حاصل از فروش برق است.
معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی از کمک دولت در تامین هزینه و اعتبار برای سوخت به این نیروگاه خبر داد و گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، این میزان کمک کفایت نمی‌کند و امیدواریم کمک دولت افزایش یابد تا شاهد بروز مشکلی در تامین هزینه‌ها نباشیم.
وی با بیان اینکه برای تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر تا حدودی از متخصصان خارجی استفاده می‌شود افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا سه سال آینده نیروهای داخلی جایگزین نیروهای خارجی می‌شود.
انتهای پیام/ ت