خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ورزش همگانی باید در استان کردستان گسترش یابد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 20:31
مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: باید ورزش همگانی به صورت عمومی و کاربردی در سطح استان گسترش یابد.
ورزش،همگاني،استان،كردستان،قهرماني،توسعه،مديركل

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حامد جولائی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای ورزش همگانی استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید ورزش همگانی به صورت عمومی و کاربردی در سطح استان کردستان گسترش یابد، اظهار داشت: توسعه ورزش همگانی نیازمند تعامل تمام دستگاه‌های عضو و شهرداری‌ها است.
وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش، شهرداری، صداوسیما، اداره کار و اداره‌هایی دیگری نیز که اکثراً کارهای فرهنگی و عمومی در سطح شهرستان و استان را انجام می‌دهند، عضو این شورا هستند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان، خواستار توسعه و تقویت ورزش قهرمانی در کنار ورزش همگانی شد و تصریح کرد: حدود 60 هزار ورزشکار سازمان یافته در ورزش‌های همگانی داریم اما باید در کنار آن نیز به ورزش قهرمانی توجه شود.
وی اظهار کرد: تا زمانیکه ورزش همگانی فعال نشود ورزش قهرمانی نیز نمی‌تواند فعالیت‌های خود را به درستی پیش ببرد، بنابراین از فرمانداران انتظار داریم که نسبت به توسعه هرچه بیشتر ورزش در شهرستان‌ها اقدام کنند.
جولائی افزود: باید ایستگاه‌های ورزش همگانی در نقاط مختلف شهر به‌ویژه در مکان‌های آسیب‌پذیر ایجاد شود و به بیشتر به این حوزه توجه شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان با اشاره به تقویت ورزش همگانی به‌عنوان یکی از مقوله‌های سلامت خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم علی‌رغم همه کمبود اعتبارات گام‌های محکمتر و موثرتری در حوزه ورزش همگانی برداریم.
انتهای پیام/ ت