خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

همایش مجمع عشایری هیئت‌های مذهبی کشوری در دزفول برگزار می‌شود

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 20:28
رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت: همایش مجمع عشایری هیئت‌های مذهبی کشور با هدف ساماندهی هیئت‌های مذهبی در دزقول برگزار می‌شود.
مذهبي،انقلاب،عشاير،اسلامي،كشور،هيئت،همايش،اجتماعي،دشمن،پيروز ...

نوشاد نوشادی درگفت وگو با خبرنگار تسنیم در دزفول، اظهار داشت: افکار مذهبی باید در مسیر حفظ ارزش‌های اسلامی نگهداری و پاسداری کنیم چرا که دشمن تمام سعی خود را برای تحریف فرهنگ هیئت‌های مذهبی به‌کار گرفته و می‌کوشد تا فلسفه قیام امام حسین(ع) را به‌گونه‌ای دیگر جلوه دهد و جوانان را از فرهنگ سرخ شهادت دور کند لذا باید بصیرت افزایی کنیم تا دشمنان را در خواب خود ناامید کرد.
رئیس شورای هیئت‌های مذهبی عشایری کشور بابیان اینکه حضور پررنگ عشایر ولایت مدار کشور درصحنه‌های مختلف سبب شده که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در برابر تمام دنیا و ترفندهای پیچیده دشمن حفظ شود، گفت: باید مواظب توطئه‌های دشمن باشیم چرا که جبهه معارض انقلابی همواره در تلاش است تا با استفاده از امکانات و تجهیزات در اختیار، فرهنگ عاشورا را کمرنگ جلوه دهد.
وی با بیان اینکه هیئات مذهبی باید سنگر اجتماعی باشند، افزود: هیئت‌ها با این اقدام شایسته خود، ذخائری را برای انقلاب اسلامی و نظام مقدس اندوخته ‌می‌کنند چراکه در این راستا خط سرخ شهادت، نظام و انقلاب اسلامی را بیمه می‌کند.
وی بابیان اینکه هیئت مذهبی موفق، هیئتی است که در حوزه خود آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی را بشناسد و در مسیر کاهش این آسیب‌ها قدم بردارد، تصریح کرد: عشایر همواره با حضور فعال خود در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی ،اقتصادی و مذهبی توانستند در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نقش موثری ایفا کنند.
نوشادی افزود: عشایر در دوران پیروزی انقلاب اسلامی با کمترین امکانات و با پیروی از امام راحل(ره) توانستند گام بلندی را در جهت تحقق آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب و پیروزی این انقلاب بردارند.
وی هدف از برگزاری این همایش را تجدید میثاق عشایر این استان با آرمان‌های امام(ره) و انقلاب عنوان کرد و گفت: عشایر به عنوان ذخایر این انقلاب در صحنه‌های اقتصادی و تولیدی توانستند این کشور را به مرحله خودکفایی برسانند.
رئیس شورای هیئت مذهبی عشایری کشور، هدف از برگزاری این همایش را شناسایی، ساماندهی هیئت های مذهبی عشایر ، آگاهی و اطلاع رسانی به عشایر به عنوان قشر اثرگذار جامعه در زمینه آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی برشمرد و افزود: فرهنگ‌سازی فعالیت‌های جمعی، ایجاد و تقویت روحیه کارگروهی در بین اعضا و ایجاد بستری مناسب جهت ارتباط و تعامل بین هیئت های استان‌های کشور از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.
به گزارش تسنیم این همایش پنجشنبه2اسفند97 ساعت 10صبح در حسینیه شهرسیاه منصور شهرستان دزفول برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ ت