خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مادورو: اگر آمریکا به ما حمله کند، جهان از ونزوئلا حمایت می‌کند

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 20:19
رئیس جمهوری ونزوئلا تصریح کرد: اگر آمریکا به ما حمله کند، جهان از کاراکاس حمایت می‌کند.
ونزوئلا،رئيس،كشور،آمريكا،اعلام،جمهوري،مادورو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا امروز چهاشنبه اعلام کرد که در صورتیکه آمریکا به این کشور حمله نظامی کند، کشورهای سراسر جهان از کشورش حمایت خواهند کرد.
رئیس جمهوری ونزوئلا در این باره گفت: اگر آمریکا به ونزوئلا حمله کند، مردم جهان برخواهند خواست و در کنار هم با این کشور خواهند جنگید.
گفتنی است ونزوئلا طی روزهای گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است.
خوآن گوآیدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا و رهبر شورشیان مخالف دولت این کشور چهارشنبه ۲۳ ژانویه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز با نقض منشور ملل متحد بر لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل پس از سخنان گوآیدو با انتشار بیانیه‌ ای مضحک اعلام کرد: خوآن گوآیدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسم!
نیکلاس مادورو طی سخنانی در جمع هواداران خود مقابل کاخ ریاست جمهوری کاراکاس اعلام کرد: ونزوئلا تمام روابط خود با آمریکا را قطع کرده است.
این کشور درصدد کودتا علیه دولت قانونی و منتخب در ونزوئلا است.
تمام دیپلمات‌ های آمریکایی در ونزوئلا در عرض ۷۲ ساعت باید کشورمان را تَرک کنند.