خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استقبال یونیسف از توافق الحدیده؛ نیاز 11 میلیون کودک یمنی به کمک برای بقا

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 20:19
صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) امروز از توافق حاصل شده درباره استان الحدیده یمن استقبال کرد و از نیاز 11 میلیون کودک یمنی به کمک برای ادامه بقا خبر داد.
يمن،كودكان،يونيسف،صندوق،منطقه،سوء،درگير،تغذيه،توافق،بيانيه،كودك

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های یمنی، صندوق یونیسف اعلام کرد: این صندوق از توافق امضا شده بین طرف های درگیر در یمن برای آغاز آرایش دوباره دوجانبه نیروها در بندر شهر الحدیده یمن استقبال می کند.
خیرت کابالاری مدیر منطقه ای یونیسف در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در بیانیه ای خواهان "رسیدن بی قید و شرط و مداوم کمک های بشردوستانه به 135 هزار کودکی شد که همچنان در شهر الحدیده به سرمی برند".
وی افزود: مهم است که این توافق اجازه دهد که عملیات مین روبی آغاز و مدارس و مراکز مراقبت های روحی و روانی و اجتماعی کودکان بازگشایی شود.
کابالاری گفت: طرف های درگیر را ترغیب می کنیم تا تضمین کنند که تحقق این گام تغییرات مثبتی برای کودکان در الحدیده و همه مناطق یمن به همراه داشته باشد.
وی افزود: از ماه ژوئن گذشته، شهر الحدیده و مناطق پیرامون آن هزینه می دهد و این منطقه از بالاترین سطح سوء تغذیه کودکان و حالات وبا رنج می برد.
این بیانیه با اشاره به برنامه واکسیناسیون حدود 12 میلیون کودک در 318 منطقه یمن در برابر حصبه گفت: به علت درگیریها، کمتر از نیمی از کودکان استان الحدیده از این برنامه برخوردار شده اند.
براساس این بیانیه، یمن یکی از بدترین مناطق برای زندگی کودکان است و بیش از 11 میلیون کودک صرفا برای زنده ماندن به کمک های انسانی نیاز دارند.
صندوق یونیسف اشاره کرد: کودکان یمن بیش از اندازه رنج کشیده اند و در شرایطی به سرمی برند که هیچ انسانی تاب تحمل آن را ندارد و زمان آن فرا رسیده است که به خشونتها که بر کودکان تاثیر می گذارد، پایان داده شود.
براساس اعلام این صندوق، سوء تغذیه در یمن شیوع دارد و نزدیک به 2 میلیون کودک با آن درگیر هستند.
360 هزار نفر از این کودکان نیز سوء تغذیه شدید دارند و برای زنده ماندن دست و پنجه نرم می کنند.
یونیسف از همه طرف ها خواست تا زیر نظر مارتین گریفیس نماینده سازمان ملل در امور یمن توافق الحدیده را اجرا و به آتش بسی در سراسر یمن برسند.
انتهای پیام/