خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازداشت ۴ نماینده پارلمان اروپا توسط آمریکا

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 20:16
نمایندگان اروپایی مخالف حضور بمب‌های هسته‌ای آمریکا بصورت غیرمنتظره‌ای بازداشت شدند.
اروپا،نمايندگان،آمريكا،بازداشت،پايگاه،تسليحات،بلژيك

به گزارش مشرق به نقل از ایندیپندنت، چهار نفر از نمایندگان پارلمان اروپا که مخالف حضور بمب‌های هسته‌ای آمریکا در خاک اروپا هستند، پس از ورود به یک پایگاه هوایی آمریکا در خاک بلژیک بازداشت شدند.
گفته شده نمایندگان بازداشت شده از حزب سبزهای اروپا به پایگاهی وارد شده بودند که جنگنده بمب افکنهای اف -۱۶ آمریکا در آن‌جا مستقر است.
این پایگاه نظامی موسوم به کلین بروگل در نزدیکی مرزهای بلژیک و هلند واقع شده و شماری از جنگنده‌های آمریکایی مجهز به بمب‌های هسته‌ای تاکتیکی و گروهی از نظامیان ارتش آمریکا نیز در آن مستقر هستند.
بیشتر بخوانید: پمپئو هدف از فشار بر ایران را تشریح کرد
اسامی نمایندگان بازداشت شده در پایگاه آمریکایی شامل میشل ریوازی از فرانسه، تییی متز از لوکزامبورگ، مولی اسکات کیتو از انگلیس و توماس ویتز از اتریش عنوان شده است.
این نمایندگان طی ماه‌های گذشته تلاش‌ها و فعالیت‌های اعتراضی خود را با شعار اروپای بدون بمب هسته‌ای دوچندان و اعلام کرده بودند که هدف آنها آگاه کردن مردم و هشدار به آنها درباره خطر تسلیحات هسته‌ای و ترغیب کردن پارلمان اروپا به بررسی مسئله تسلیحات هسته‌ای و خروج بمب‌های هسته‌ای آمریکا در اروپا بوده است.
تا کنون مقامات رسمی اتحادیه اروپا به بازداشت این نمایندگان واکنشی نشان نداده‌اند.