خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۵۱ گروه سیاسی آمریکا در بیانیه‌ای، خواستار بازگشت این کشور به برجام شدند

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 20:16
۵۱ گروه سیاسی در آمریکا با صدور بیانیه‌ای، خواستار حمایت اعضای کنگره از بازگشت این کشور به توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی شدند.
ايران،توافق،سياسي،آمريكا،ديپلماسي،مخالفت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ۵۱ گروه سیاسی «حامی دیپلماسی» در آمریکا با صدور بیانیه‌ای، خواستار حمایت اعضای کنگره از بازگشت این کشور به توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی شدند.
در این بیانیه آمده است گروه‌های حامی دیپلماسی که نماینده میلیون‌ها رأی دهنده آمریکایی هستند از قانونگذاران می‌خواهند که به طور علنی حمایت خود را از اصول زیر در ارتباط با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اعلام کنند:
-حمایت از برجام و بازگشت آمریکا به این توافق و پایبندی به آن؛
-مخالفت با تحریم‌هایی که روند اجرای برجام توسط هر یک از طرف‌های این توافق را مختل می‌کنند؛ (مخالفت با تحریم‌هایی که) از بازگشت آمریکا به این توافق در آینده جلوگیری می‌کنند، (مخالفت با تحریم‌هایی که) شهروندان ایرانی را هدف قرار می‌دهند و یا باعث توقف در عرضه محموله‌های بشردوستانه و پزشکی به ایران می‌شوند.
این بیانیه همچنین ضمن تکرار ادعا‌های بی اساس محافل سیاسی آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را به اقدامات ثبات زدا متهم کرده است.
این ۵۱ گروه سیاسی در ادامه، حمایت از دیپلماسی به منظور برگزاری مذاکرات آتی با محوریت آنچه «نگرانی‌ها درباره فعالیت‌های ایران» خوانده شده است، را خوستار شده اند.
این گروه‌های سیاسی در پایان بیانیه خود نیز خواستار مخالفت قانونگذاران آمریکایی با هرگونه جنگ احتمالی «غیرضروری» با ایران شده اند.
انتهای پیام/