خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حذف کارمزد وام قرض‌الحسنه ضروری مددجویان از سال ۹۸

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 19:56
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از حذف ۳ درصد کارمزد وام قرض‌الحسنه ضروری مددجویان از سال ۹۸ خبر داد.
تسهيلات،فتاح،مددجويان،اسلامي،كارمزد،بلوچستان،سيستان،امداد،ضروري

فتاح خبر داد
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سیدپرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از حذف کارمزد وام قرض‌الحسنه ضروری مددجویان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تسهیلات ضروری با کارمزد ۳ درصد به نیازمندان پرداخت می‌کند که از ابتدای سال ۹۸ کارمزد این تسهیلات ضروری حذف خواهد شد.
وی به افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان اشاره کرد و افزود: در بحث اشتغال، سقف تسهیلات ۲۰ میلیون تومان بود، اما با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی، این میزان به ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه افزایش یافت که این تسهیلات از طریق مستمری مددجو ضمانت خواهد شد.
رئیس کمیته امداد با تاکید بر ضرورت حمایت این نهاد از دانشجویان و دانش‌آموزان محروم، بیان کرد: نباید اجازه دهیم محرومیت سبب دوری از علم و تحصیل شود و در تمام حوزه‌ها از جمله خوابگاه و هزینه تحصیل به دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان کمک خواهد شد.
فتاح افزود: مسکن یک معضل برای مددجویان است، اما به لطف خداوند، با امضای تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه، سال آینده مشکل مسکن مددجویان در سیستان و بلوچستان حل خواهد شد.
فتاح با بیان اینکه هر یتیم در کشور به طور متوسط پنج حامی دارد، تاکید کرد: متاسفانه هنوز برخی ایتام در سیستان و بلوچستان حامی ندارند که در این زمینه علمای اهل سنت همانند حوزه زکات باید فرهنگ‌سازی بیشتری انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه در نظام اسلامی شیعه و سنی زیر پرچم انقلاب اسلامی با صلح و دوستی زندگی می‌کنند، گفت: مسئولان باید هر چه در توان دارند به نیازمندان به ویژه به مرزدارانی که پرچم عزت جمهوری اسلامی ایران را در دست دارند، رسیدگی کنند.
انتهای پیام/