خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پاکستان اظهارات ایران درباره پناه دادن به تروریست‌های جیش‌العدل را رد کرد

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 19:51
سفیر سابق پاکستان در تهران اظهارات مسئولین ایرانی را مبنی بر پناه دادن پاکستان به گروه تروریستی جیش العدل که در حمله تروریستی هفته گذشته به نیروهای سپاه پاسداران دست داشت، رد کرد.
تروريستي،پاكستان،ايران،سپاه،نيروهاي،العدل،جيش،پاسداران،حسين،حمله

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جاوید حسین سفیر سابق پاکستان در ایران روز چهارشنبه در مصاحبه با الجزیره اعلام کرد که بر خلاف اظهارات مقامات ایرانی، کشورش پناهگاهی برای گروه تروریستی جیش العدل که مسئولیت حمله خونبار به نیروهای سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفت، نیست.
وی تاکید کرد این موضوع که پاکستان به نیروهای جیش العدل اجازه می دهد تا آزادانه داخل مناطق مرزی با ایران فعالیت کنند، ادعایی "بی اساس و کاملا نادرست" است.
جاوید حسین افزود: «ما اجازه نمی دهیم که خاکمان توسط سازمان های تروریستی برای هدف قرار دادن همسایگانمان مورد استفاده قرار گیرد.»
سفیر سابق پاکستان تاکید کرد: «من می توانم به شما اطمینان دهم که این مساله برای ما هم مایه نگرانی است، و ما در حال همکاری با دولت ایران هستیم تا مطمئن شویم که این عناصر (تروریستی) دستگیر شده و به دست قانون سپرده می شوند.»
وی افزود که اسلام آباد و تهران در سطوح ملی و محلی با یکدیگر در تماس بوده و فکر نمی کند که تنش های به وجود آمده میان دو کشور پس از حمله تروریستی اخیر، تشدید شوند.
حسین با تایید وجود "روزنه هایی" در مرز کشورش با ایران، به همکاری نزدیک میان دولت های دو کشور اشاره کرده و گفت پاکستان و ایران باید روابط دوستانه خود را حفظ کنند.
روز سه شنبه سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد عامل انتحاری و دو نفر از عناصر تیم تروریستی حمله به نیروهای سپاه، پاکستانی بوده اند.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز روز یکشنبه با محکوم کردن حادثه تروریستی زاهدان که منجر به شهادت 27 تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد، از دولت پاکستان خواست تا پاسخگوی این اقدام باشد، چرا که گروه تروریستی جیش العدل از خاک پاکستان طراحی‌های خود را انجام داده و به آن عمل کرده است.
انتهای پیام/