خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 28 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هدف و انگیزه، مهمترین نکته در همه فعالیت های قرآنی است

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 18:15
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: مراقبت از هدف و انگیزه به حفظ، قرائت، تعلیم و تعلم و حتی عموم فعالیت های تبلیغی و قرآنی، مهمترین نکات در توجه به روایات اسلامی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.
آستان،دانشنامه،اسلامي،كتاب،هدف،نويسنده،مقدس،گرايش،الهي،قرآني ...

خلاصه خبر

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله محمدی ری شهری در دوازدهمین آیین تجلیل از حافظان قرآن کریم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، گفت: برگزاری این جلسه نورانی و ارزشمند برای تجلیل از حافظان عزیز و گرانقدر قرآن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت است و از جمله دستاوردهای ارزنده انقلاب اسلامی نیز، نشر و ترویج فرهنگ حفظ و تلاوت قرآن کریم در میان جامعه است.
آیت الله محمدی ری شهری در این دیدار ضمن تشکر از زحمات خادم القرآن عباس سلیمی و همه دست اندرکاران و اساتید مرکز آموزش قرآن کریم آستان مقدس گفت: می بایست تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت ترویج سبک زندگی قرآنی و اهداف متعالی الهی از حفظ، تلاوت و قرائت قرآن کریم باشد.
نویسنده کتاب دانشنامه قرآن و حدیث گفت: در بدترین سطوح دنیا طلبی از گرایش و ارتباط با قرآن این تعبیر آمده است که افرادی هستند که حروف قرآن را تلاوت می کنند ولی حدود آن را ضایع می کنند که تلاوت قرآن برای این افراد هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت و دچار عقوبت نیز خواهند گردید.
آیت الله محمدی ری شهری گفت: در مقابل اینگونه افراد کسانی هستند که قرآن را تلاوت می کنند و صرفا توجه شان به خداست و اینان شب و روزشان با قرآن است و قرآن نیز در لحظات شب و روزشان حضور دارد و در نتیجه سبک زندگی قرآنی در سراسر زندگی این افراد فراگیر می شود و به تعبیر روایات، به محکمات قرآن عمل می کنند و به متشابهاتش نیز ایمان دارند و با قرآن، بیماری درونی خود را درمان می کنند.