خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۷۹ درصد مردم بناب دچار چاقی و اضافه وزن هستند

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 19:33
بناب- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب گفت: ۷۹ درصد مردم بناب دچار چاقی و اضافه وزن هستند.
بيمارستان،بناب،حسيني،شهرستان،شهداي،اعتبارات،نشده_است،احداث

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجلال حسینی عصر امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با اشاره به مشکلات بیمارستان های امام خمینی(ره) و شهدای شهرستان بناب گفت: خواسته ها و مطالبات مردم در این خصوص به حق بوده و بیمارستان شهدا از زمانی که تأسیس و راه اندازی شده، کارهای تخصصی در آن انجام نشده است و هیچ برنامه مدونی هم برای بیمارستان شهدای بناب ترسیم نشده است.
وی از شهروندان خواست در صورت امکان برای یک سرماخوردگی معمولی به اورژانس بیمارستان ها مراجعه ننموده و سعی کنند از کلینیک های داخل شهر که همان خدمات بیمارستان ها را ارائه می دهند، استفاده کنند.
حسینی با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به بیمارستان های بناب کمتر از اعتبارات تخصیصی به بیمارستان های ملکان و عجب شیر است؛ افزود: ما متولی بهداشت و درمان مردم هستیم و امروزه بیمارستان های بناب با کمبود اعتبار دست و پنجه نرم می کنند!
حسینی همچنین با بیان اینکه مشکلات و نوقصات میدان دوّاب کماکان به قوت خود باقی است؛ تصریح کرد: شهرداری در خصوص احداث حوضچه ضدعفونی اقدامی نکرده و ایستگاه قرنطینه احداث شده نیز در حد نماد است و سرویس های بهداشتی آن تکمیل نشده و فاقد آب شرب است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه بناب شهر دوچرخه است ولی ۷۹ درصد مردم این شهرستان دچار چاقی و اضافه وزن هستند که امیدواریم مردم با ورزش و عدم استفاده از خودرو این بیماری را کاهش دهند.