خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 02 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ميانگين بيكاری در استان تهران ١٢ درصد است

فارس | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 19:27
استاندار تهران گفت: در حالی میانگین بیکاری استان تهران ۱۲ درصد است که این رقم در کل کشور حدود ۱۱ درصد اعلام می‌شود.
تهران،استان،درصد،بيكاري،ايجاد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس ،انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران امروز در کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به عدم توازن بین نرخ بیکاری و سهم اعتبارات و تسهیلات تخصیصی اشتغال‌زایی استان تهران، اظهار داشت: در حالی میانگین بیکاری استان تهران ۱۲ درصد است که این رقم در کل کشور حدود ۱۱ درصد اعلام می‌شود.
وی بیان کرد: میزان سهم اشتغال استان تهران در زمینه طرح‌های نیمه تمام ۶.۷ درصد، سرمایه در گردش ۱۰.۶ درصد و در مجموع ۸ درصد است اما متأسفانه سهم‌بری از اعتبارات وزارتخانه ۴.۶ درصد است که این کاهش سهم‌بری هیچ توجیهی ندارد.
استاندار تهران افزود: از لحاظ نرخ بیکاری استان تهران دارای محرومیت بسیاری است و باید در این زمینه از دستگاه‌های مرتبط پیگیری و مطالبه‌گری داشته باشیم و باید مکاتبه‌ای با وزیر صنعت و معدن صورت پذیرد تا سهم استان تهران به درستی تخصیص پیدا کند.
محسنی بندپی خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه کم‌کاری از سوی مدیران در ایجاد فرصت‌های شغلی متناسب با رشد جمعیت در استان تهران پذیرفتنی نیست و با توجه به استقرار حدود ۱۸ هزار واحد صنعتی در استان، اگر این واحدها نوسازی یا تسهیلات دریافت کنند، می‌توان ظرفیت ویژه‌ای در ایجاد فرصت‌های شغلی ایجاد کرد.
انتهای پیام/