خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افغانستان اظهارات سفیر پاکستان در کابل را محکوم کرد

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 19:19
وزارت خارجه افغانستان اظهارات سفیر پاکستان در کابل را محکوم کرد.
پاكستان،افغانستان،كابل،سفير،صلح،خارجه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پس از اظهارات سفیر پاکستان در کابل در خصوص تاثیر تنش‌ ها میان هند و پاکستان بر روند صلح افغانستان، وزارت خارجه افغانستان امروز چهارشنبه این اقدام مقام اسلام آباد را محکوم کرد.
در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه افغانستان در این خصوص پس از احضار سفیر پاکستان در کابل آمده است: به نظر می رسد اقدام مذکور در تعارض با تعهدات اسلام آباد در خصوص تحقق صلح در افغانستان است.
این در حالیست که «ادریس زمان» معاون وزارت خارجه افغانستان پیشتر اعلام کرده بود: «زاهد نصرالله» سفیر پاکستان در کابل به دلیل اظهارات اخیرش درباره روند صلح به وزارت خارجه افغانستان احضار شده است.
گفتنی است، نارندرا مودی نخست وزیر هند چندی پیش و به دنبال وقوع یک حمله تروریستی در این کشور ضمن متهم کردن سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان به طراحی حمله نسبت به اقدامات تلافی‌ جویانه دهلی نو هشدار داد.
«زاهد نصرالله» سفیر پاکستان در کابل نیز با اشاره به این موضوع گفت که اگر هند در واکنش به این حمله، هرگونه اقدام تلافی جویان علیه پاکستان انجام دهد روند مذاکرات صلح افغانستان از آن متاثر خواهد شد.