خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استاندار گیلان: یادواره‌های شهدا با رعایت حفظ شأن و جایگاه آنها برگزار شود

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
استاندار گیلان گفت: یادواره‌های شهدا با رعایت حفظ شأن و مقام شهدا باید برگزار شوند و در این راستا قبل از برگزاری در نحوه اطلاع‌رسانی دقت شود.
مقدس،دفاع،گيلان،شهدا،اجرايي،سركشي،برگزاري،حوزه،استان،ايثار،ر ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مصطفی سالاری عصر امروز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استانداری گیلان در رشت اظهار داشت: برنامه سامان‌دهی یادواره‌های شهدا را در نیمه دوم اسفند یا فروردین 98 در دستور کار قرار دادیم.
استاندار گیلان با بیان اینکه در راستای سامان‌دهی یادواره‌های شهدا باید جلسات بیشتری برگزار کنیم و طی آن مسائل مختلف نیز بررسی می‌شود افزود: یادواره‌های شهدا با رعایت حفظ شأن و مقام شهدا باید برگزار شوند و در این راستا قبل از برگزاری در نحوه اطلاع‌رسانی دقت شود.
سالاری به کارها و طرح‌های باقی‌مانده اشاره کرد و ابراز داشت: به زودی عملیات کلنگ‌زنی موزه دفاع مقدس در گیلان نیز آغاز می‌شود و در این راستا نیز باید مابقی دستگاه‌های اجرایی مشارکت کرده و یک تقسیم کاری انجام گیرد و هر کدام در بخشی از این پروژه تاثیرگذار باشند.
وی اظهار داشت: حمایت‌ها و مشارکت‌های لازم در مورد دانش‌نامه دفاع مقدس نیز انجام می‌شود و در راستای پیشنهادی که ارائه شد جهت معرفی نمایندگان تام‌الاختیار به فرمانداران، معتقدیم که این نمایندگان از بین کارکنان یکی از مجموعه‌ها نظیر سپاه و یا بنیاد شهید و دیگر مجموعه‌ها انتخاب شوند.
نماینده عالی دولت در استان گیلان گفت: این نمایندگان تام‌الاختیار که به فرمانداران و یا دستگاه اجرایی خاص معرفی می‌شوند، می‌توانند در حوزه ایثار و شهادت در مکان و مجموعه موردنظر فعالیت کنند و به عنوان یک فرد رابط در آن دستگاه نقش مؤثری ایفا کنند.
استاندار گیلان سرکشی به خانواده‌های معزز شهدا و حتی آزادگان دفاع مقدس، جانبازان و پیشکسوتان دفاع مقدس را مورد تأکید قرار داد و افزود: باید بتوانیم از اکثر کسانی که در دوران دفاع مقدس نقش‌های مؤثری ایفا کرده و به نوعی پیشکسوت دفاع مقدس هستند، تقدیر و سرکشی کنیم.
سالاری به گردآوری اسناد دفاع مقدس و مساله راهیان نور اشاره کرد و گفت: مجموعه سپاه قدس گیلان با حمایت برخی دستگاه‌ها اقدامات خوبی در منطقه جنوب با محوریت و مدیریت استان گیلان انجام دادند و در این راستا دستگاه‌های اجرایی در بحث ایمنی اتوبوس‌ها بسیار دقت کنند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: در مورد مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس اقدامات و پیشرفت‌‌هابی خوبی داشتیم و در این راستا به زودی عملیات کلنگ‌زنی موزه دفاع مقدس گیلان را نیز آغاز می‌کنیم.
سرهنگ عباس بایرامی خاطرنشان کرد: پیشنهادی در راستای معرفی نماینده تام‌الاختیار به فرمانداران شهرستان‌های مختلف داشتیم تا بتوانیم در دستگاه‌های اجرایی کارها و اقدامات مختلفی در راستای فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم.
وی با بیان اینکه استان گیلان جزء استان‌های برتر در حوزه سرکشی به خانواده‌های شهدا به شمار می‌رود ابراز داشت: در کنار سرکشی از خانواده‌های شهدا باید از دیگر افراد تأثیرگذار و نقش‌آفرین در دوران دفاع مقدس و دیگر پیشکسوتان این حوزه سرکشی و تقدیر شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس و مساله راهیان نور را مورد تأکید قرار داد و افزود: در سال گذشته درخواست کردیم که اکثر دستگاه‌های اجرایی، کاروان‌ها و اتوبوس‌هایی را برای سفر راهیان نور اعزام کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه اظهاز داشت: تقویت و حمایت گروه‌های نمایشی جهت تولید آثار متناسب با فرهنگ ایثار و شهادت، تقدیر و دیدار با خانواده شهید سیرت‌نیا، بازسازی و اجرای آهنگ‌های انقلابی مربوط به سال 57 از جمله اقداماتی بود که در این حوزه انجام دادیم.
فیروز فاضلی خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه عکس میدانی، اجرا و تولید نماهنگ چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، پوسترهای گرافیکی متعددی که به مدت 3 روز با حمایت بنیاد شهید در سالن بنیاد شهید توسط هنرمندان طراحی شده و 40 اثر تولید شد.
وی ابراز داشت: برگزاری برنامه شب‌های خاطره در برخی مساجد به مدت 40 روز، برگزاری نشست استادان قرآنی، برگزاری نمایشگاه 40 عکس از 40 عکاس نیز با مشارکت و حمایت برخی دستگاه‌های اجرایی و دیگر اقدامات متعدد در این حوزه در رشت برگزار شد.
انتهای پیام/ش