خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نماینده مردم کاشان در مجلس: آموزش و پرورش با کمبود 400 هزار معلم روبه‌رو می‌شود

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه با کمبود بیش از 400 هزار معلم روبه رو می‌شویم.
معلم،كمبود،كاشان،دانشگاه،فرهنگيان،مشكل

سید جواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره کمبود معلم در کاشان اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته به دلیل سیاست گذاری و عدم اهتمام به پذیرش دانشجو، آموزش و پرورش را با مشکل کمبود معلم مواجه کرده است اما با تغییر ریاست دانشگاه و پذیرش 25 هزار دانشجو، در چند سال آینده وضعیت مطلوب تری پیش بینی می‌شود.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تا پایان برنامه ششم توسعه با کمبود بیش از 400 هزار معلم روبه‌رو می‌شویم، گفت: با تدابیر صورت گرفته امیدواریم تا چند سال آینده مشکل کمبود معلم نداشته باشیم.
وی با اشاره به مشکل کمبود شدید معلم در کاشان تاکید کرد: این شهرستان با 325 معلم خرید خدمت در رتبه‌های بالای کشور از نظر کمبود معلم قرار دارد و این مسئله معزل بزرگی است که کیفیت آموزشی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
ساداتی نژاد با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای فعالیت مجدد واحد خواهران دانشگاه فرهنگیان کاشان عنوان کرد: با توجه به ظرفیت به وجود آمده گفت‌وگوهایی برای راه اندازی واحد برادران دانشگاه فرهنگیان در آران و بیدگل صورت گرفته تا دانش آموزان این شهرستان بتوانند در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند.
انتهای پیام/ ت