خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زنجان قطب صنعت نساجی کشور است

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: استان زنجان به عنوان قطب صنایع نساجی کشور مطرح بوده و در زمینه تکنولوژی مورد استفاده در این صنعت در رتبه دوم قرار دارد.
استان،صنعت،نساجي،تن،توليد،ايجاد،پارچه،تكميل،فغفوري

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ناصر فغفوری امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان با بیان این که صنعت نساجی جز صنایع برتر استان است، اظهار داشت: این صنعت نقش زیادی در رونق استان و کشور دارد که سبب ایجاد ارزش افزوده بیشتر نسبت به سایر صنایع متدوال می‌شود.
وی خاطر‌نشان کرد: سرمایه گذاری لازم برای ایجاد شغل در این صنعت نسبت به همین شاخص در سایر صنایع کمتر است به طوری که اشتغال ایجاد شده توسط این صنعت در سطح کشور 226 هزار و 901 نفر به صورت مستقیم و یک میلیون نفر به صورت غیر مستقیم با تعداد واحدهای فعال تولیدی 5 هزار و 759 است.
وی خاطر نشان کرد: یکی از راهبردهای استان تکمیل ظرفیت‌های تولید در صنعت نساجی است که جز ذخایر تولید است و موجب ایجاد ارزش افزوده در استان می‌شود و با شروع فعالیت مجموعه سرجین بافت زنجیره این صنعت در استان تکمیل می‌شود.
فغفوری با بیان اینکه اشتغال ایجاد شده توسط این صنعت در استان 14 درصد است، اظهار کرد: سرمایه گذاری صنعت نساجی استان در حدود 10 درصد سرمایه گذاری کل استان است.
وی مهمترین محصولات صنعت نساجی استان را چهار رده عنوان و خاطر نشان کرد: ریسندگی کوتاه انواع نخ پنبه با تولید 25 هزار تن و رنگرزی پارچه با ظرفیت 50 هزار تن، انواع منسوج بی بافت 29 هزار تن، بافندگی و تکمیل پارچه گردبافی 5 هزار تن و ریسندگی انواع نخ سیستم 11 هزار تن است.
فغفوری اظهار کرد: بزرگ‌ترین واحد فعال تولید جین در کشور در استان زنجان قرار دارد که بافندگی پارچه تاری پودی و پارچه جین با قابلیت تکمیل و رنگرزی 52 میلیون متر مربع است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: شرکت‌های تولیدی نساجی راضی، نخیران، ماد بافت، نیک ریس، پارس نخ، پارس دکور، گروه صنعتی پر، لایی ساز و پویا ریس از جمله واحدهای مهم تولید کننده محصولات نساجی در استان است.
انتهای پیام/ش