خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش دانشگاه آزاد یاسوج به حذف اساتید غیر همفکر؛ این ادعا غیر واقعی است

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج به انتشار خبری با عنوان حذف اساتید غیرهمفکر در این دانشگاه واکنش نشان داد و گفت: این ادعا غیر واقعی است.
دانشگاه،اساتيد،صلاحيت،علمي،عمومي،تدريس،رشته،مدرسان،استاد،حقو ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، در روزهای اخیر خبری با عنوان « اقدام دانشگاه آزاد یاسوج برای حذف اساتید غیرهمفکر؛ بردن آبروی اساتید در فصای مجازی“ در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها دست به دست شد که رئیس دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد به این موضوع واکنش نشان داد.
کرم جانی‌پور افزود: رد صلاحیت اساتید غیر همفکر مدیریت، ادعای غیر واقعی بوده و بهترین شاهد و مثال بر رد این ادعا تدریس چندین استاد حق التدریس غیر همفکر در رشته‌های مختلف در ترم جدید است.
وی با اشاره به اینکه کارگروه بررسی صلاحیت عمومی مدرسان حق التدریس براساس بخشنامه سراسری است، عنوان کرد: این موضوع تنها ویژه استان کهگیلویه وبویراحمد نیست ضمن اینکه فلسفه بررسی صلاحیت عمومی تعیین اولویت بندی صلاحیت مدرسان بوده و واژه رد صلاحیت ملحوظ نظر این دانشگاه نبوده است.
جانی‌پور ابراز کرد: این کارگروه شامل اعضاء هیئت علمی نمی‌شود چون اساتید هیئت علمی در بدو استخدام از طریق فراخوان جذب تایید صلاحیت شده‌اند و رشته حقوق با برخورداری از اساتید هیئت علمی فاضل و واجد تمام صلاحیت‌های لازم به تدریس و پرورش دانشجویان این رشته مشغول هستند.
وی ادامه داد: هدف از تشکیل کارگروه بررسی صلاحیت‌های عمومی بهبود و افزایش کیفیت سطح مدرسان بوده و همه باید بپذیریم دانشجوی هزاره سوم با وجود این همه منابع کسب اطلاعات از جمله فضای مجازی نمی‌تواند شاگرد استاد یا استادان باشد که معلومات آن همتراز یا پایین تر باشد.
جانی‌پور تصریح کرد: برگزاری چندین جلسه مصاحبه عمومی در رابطه با وضعیت معلومات عمومی حکایت از مسائلی دارد که با توجه به حفظ آبروی افراد انتشار عمومی آن با هیچ معیار اخلاقی و حقوقی سازگار نیست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با بیان اینکه در این دانشگاه از جمله در رشته حقوق هیچ درس و سرفصلی توسط استاد غیرمرتبط تدریس نمی‌شود، خاطرنشان کرد: رشته حقوق از جمله رشته‌های علمی و با کیفیت این دانشگاه بوده که وجود چندین استاد با مرتبه علمی استادیار وبالاتر و موفقیت دانشجویان این دانشگاه در مقاطع مختلف و دانشگاه‌های دیگر بخشی از مفاد مورد ادعا است.
جانی‌پور افزود: با توجه به کاهش سالانه دانشجویان (تقلیل از 12 هزار به 4هزار نفر) طبیعی است که برخی از مدرسان حق التدریس از ادامه تدریس باز می‌مانند و انتشار متن محرمانه در هیچ گروه واتساپ و تلگرام مصداق خارجی ندارد و تنها برای خود افراد ارسال شد.
وی گفت: در تمام رشته‌های تحصیلی این دانشگاه از جمله رشته حقوق تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تماماً از اساتید دکتری با مرتبه علمی استادیار و بالاتر صورت می‌گیرد و ادعای استفاده از اساتید فوق لیسانس در این مقطع واقعیت ندارد.
انتهای پیام/ن