خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

20 اثر تاریخی شهرستان ری در انتظار ثبت ملی هستند

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ری با اشاره به ثبت ملی 40 اثر تاریخی در شهرستان ری گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حاضر حدود 20 اثر دیگر نیز در انتظار ثبت ملی هستند.
شهرستان،ري،حفاظت،آثار،يگان،شهرري

امیرمصیب رحیم‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در شهرری، با اشاره به ثبت ملی 40 اثر تاریخی در شهرستان ری اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حاضر حدود 20 اثر دیگر نیز در انتظار ثبت ملی هستند که از این نظر شهرری رتبه قابل توجهی در میان سایر شهرستان‌های کشور دارد.
وی با بیان اینکه حفظ آثار تاریخی و باستانی شهرستان ری تنها توسط 2 نفر از پرسنل نیروی یگان حفاظت انجام می‌شود تصریح کرد: گشت‌زنی پرسنل یگان حفاظت به صورت سیار و با یک وسیله نقلیه انجام می‌شود که با توجه به گستردگی این شهرستان و تعدد آثار باستانی برای حفاظت از این آثار همواره از مشارکت‌های مردمی، دهیاران و بسیج کمک گرفته می‌شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان با اشاره به اهمیت بوم‌گردی در توسعه گردشگری شهرستان ری افزود: شهرستان ری در زمینه بوم‌گردی دارای قابلیت‌های فراوانی است؛ از این‌رو درخواست‌هایی نیز برای اخذ پروانه داده شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است و در دست اقدام است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح‎‌های نوروزی برای گشت‌های تفریحی و سیاحتی در شهرستان ری در دست بررسی است و جزئیات آن در روزهای آتی به اطلاع هموطنان و گردشگران می‌رسد.
انتهای پیام/ش