خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تبلیغات مواد خوراکی و آشامیدنی باید از منظر سازمان نظام پزشکی عبور کند

فارس | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
سرپرست سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه کدهای اخلاقی مصوب سازمان نظام پزشکی به تایید وزارت بهداشت رسیده است، گفت: تبلیغات مواد خوراکی و آشامیدنی که با سلامت جامعه سروکار دارد طبق قانون باید از منظر سازمان نظام پزشکی عبور کند.
پزشكي،نظام،سازمان،منشي،مصوب،اخلاقي،اشاره،خوراكي،تبليغات

سرپرست سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه کدهای اخلاقی مصوب سازمان نظام پزشکی به تایید وزارت بهداشت رسیده است، گفت: تبلیغات مواد خوراکی و آشامیدنی که با سلامت جامعه سروکار دارد طبق قانون باید از منظر سازمان نظام پزشکی عبور کند.
به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، محمدرضا ظفرقندی در جلسه اعضای کمیسیون تخصصی اخلاق پزشکی شورای عالی نظام پزشکی اظهارداشت: راهنمای مصوب سازمان نظام پزشکی به عنوان کدهای مصوب اخلاقی در وزارت بهداشت مورد قبول واقع شده و ضروری است این راهنما به عنوان مصوبه شورای عالی اخلاق به همه دانشگاه‌ها ابلاغ و زمینه پیشبرد این کار نیز فراهم شود.
وی با اشاره به این که در مجمع انجمن‌های علمی مصوب شد که کمیته های اخلاقی در انجمن ها تشکیل شود ، افزود: باید پیگیری های لازم را انجام دهیم و دانستن این نکته ضروری است که تبلیغات مواد خوراکی و آشامیدنی که با سلامت جامعه سروکار دارد طبق قانون وظیفه سازمان نظام پزشکی است بنابراین تمام تبلیغات باید از منظر سازمان نظام پزشکی عبور کند تا موارد اخلاقی به لحاظ قانونی در آن رعایت شده باشد.
ظفرقندی به ماده 3 قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی اشاره و بیان کرد: طبق بند «ب» در تنظیم دستورالعمل تبلیغاتی و آگهی دارویی و مواد خوراکی و غیره و اعلام به مراجع ذیربط ،سازمان نظام پزشکی موظف است تا 15 روز از تاریخ وصول استعلام نظر خود را به مراجع ذیربط اعلام کند بنابراین باید تعامل لازم را با وزارت بهداشت داشته باشیم .
وی در ادامه به آموزش منشی مطب‌ها برای برخورد بهتر با بیماران اشاره کرد و گفت: بیشتر مواجهه ها در مطب ها توسط منشی ها انجام می شود بنابراین بهتراست طرحی را برای آموزش های مجازی به منظور تربیت نیروی منشی در مطب ها پیاده سازی کنیم و از جامعه پزشکی بخواهیم که منشی های خود را برای شرکت در این دوره ها معرفی کنند و یک امتیاز هم برای آنها در نظر گرفته شود تا بتوانیم از هر پتانسیلی که داریم برای رفاه و آسایش مردم در حوزه پزشکی استفاده کنیم.
انتهای پیام/