خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ثبت‌نام شرکت در مراسم معنوی اعتکاف آغاز شد

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان از آغاز ثبت‌نام شرکت در مراسم معنوی اعتکاف خبر داد و گفت: برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری هرچه بهتر مراسم اعتکاف با حضور گسترده نوجوانان و جوانان توسط ستاد اعتکاف اصفهان انجام شده است.
اعتكاف،مراسم،شركت،اصفهان،حضور،توجه،ثبت،استان،مساجد،تبليغات،ستاد

حجت‌الاسلام حسن بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان در ارتباط با برنامه‌های ستاد اعتکاف اصفهان اظهار داشت: ستادهای اعتکاف استان، شهرستان‌ها و مساجد وظیفه برنامه‌ریزی برای مراسم معنوی اعتکاف را بر عهده دارند و جلسات حوزه‌های شهرستانی و مساجد و نیز استان با حضور استاندار و امام جمعه اصفهان برگزار شده و مقدمات اولیه برای برگزاری این مراسم فراهم شده است.
وی با اشاره به همزمانی ایام البیض، ولادت امام علی (ع) و آغاز سال نو ادامه داد: با توجه به زمان این رویداد معنوی، برگزاری مراسم تحویل سال نو و تجلیل از پدران و همچنین شرکت پدران و پسران و پدربزرگان و نوه‌های پسر در مساجدی شاخص و برگزاری جشن روز پدر همزمان با مراسم اعتکاف از جمله برنامه‌های ویژه امسال است.
مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به رویکرد ستاد اعتکاف برای حضور جوانان تصریح کرد: در جلسات برگزار شده با حضور سازمان بسیج دانش‌آموزی و آموزش و پرورش از آنها برای اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده برای حضور جوانان و نوجوانان دعوت شده است.
وی با اشاره به آمار معتکفین در سال گذشته بیان کرد: پارسال به دلیل مقارن شدن روز طبیعت با آخرین روز از مراسم اعتکاف شاهد کاهش 40 درصدی تعداد شرکت کنندگان بوده‌ایم به گونه‌ای که این آمار از 80 هزار معتکف به حدود 40 هزار معتکف رسید.
مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ارتباط با پیش بینی تعداد شرکت کنندگان در مراسم امسال اظهار داشت: به دلیل قرار داشتن مراسم اعتکاف در ابتدای سال 98 و تعطیلات نوروزی دو پیش بینی در این باره مبنی بر کاهش و یا افزایش تعداد شرکت کنندگان وجود دارد اما ستاد اعتکاف تمام تلاش خود را برای کمتر نشدن تعداد شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته خواهد کرد.
وی با توجه به شروع به کار سامانه ثبت نام این مراسم عنوان کرد: سامانه‌ای تحت عنوان akefin.com برای ثبت نام معتکفین، انتخاب مسجد مورد نظر و پرداخت اینترنتی هزینه‌ مربوطه وجود دارد که شرکت کنندگان با توجه به ظرفیت مساجد، با بارگزاری اطلاعات خود در آن ثبت نام می‌کنند که البته با توجه به فعالیت این سامانه در سال گذشته، معتکفینِ پارسال تنها با وارد کردن کد ملی و انتخاب مسجد مورد نظر ثبت نام می‌کنند.
وی با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع اعتکاف و فضایل آن، اطلاع رسانی گسترده برای حضور بیشتر به خصوص جوانان را از رسانه‌ها و نهاد ها درخواست کرد.
انتهای پیام/ش