خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیام دبیرکل جبهه مردمی فلسطین برای «مادورو» از داخل زندان

فارس | برگزیده، بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین که در اسارت رژیم صهیونیستی است، پیامی در اعلام همبستگی با ونزوئلا و رئیس جمهور این کشور ارسال کرد.
رئيس،ونزوئلا،مادورو،آمريكا،كشور،سعدات،نيكلاس

دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین که در اسارت رژیم صهیونیستی است، پیامی در اعلام همبستگی با ونزوئلا و رئیس جمهور این کشور ارسال کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد سعدات» دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین که اکنون در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس است، از داخل زندان پیامی برای «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا فرستاد.
بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، سعدات خطاب به مادورو گفت: توطئه‌های امپریالیسم آمریکا علیه ملت و دولت ونزوئلا را به شدت محکوم می‌کنیم.
در 23 ژانویه (2019) «خوان گوایدو» رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان مادورو در اقدامی که از سوی دولت این کشور تلاش برای انجام کودتا خوانده شد، خود را رئیس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد و سوگند یاد کرد.
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهوی آمریکا نیز به دنبال این اقدام گوایدو، او را رئیس جمهوری قانونی به رسمیت شناخت و در مقابل «نیکلاس مادورو» را رئیس جمهور غیرقانونی خواند.
همزمان با حمایت برخی کشورها از جمله آمریکا، کانادا، آلمان، برزیل و اروگوئه از تلاش رئیس مجمع ملی ونزوئلا برای کودتا در این کشور، ترکیه، ایران، روسیه و مکزیک این اقدام را محکوم و از مادورو اعلام حمایت کردند.
انتهای پیام/م