خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت سالگرد عملیات خیبر

ایسنا | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با پاسداشت سالگرد عملیات خیبر آورده است: عملیات «خیبر» یکی از عملیات‌های رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی هشت ساله بود که با رمز مقدس «یا رسول الله» آغاز و موجب حیرت، غافل‌گیری و شکست ارتش بعثی‌- صهیونیستی صدام و حامیانش شد.
عمليات،خيبر،مقدس،دفاع،رزمندگان،رمز،روحيه،هشت،بيانيه،جنگ،اسلا ...

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با پاسداشت سالگرد عملیات خیبر آورده است: عملیات «خیبر» یکی از عملیات‌های رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی هشت ساله بود که با رمز مقدس «یا رسول الله» آغاز و موجب حیرت، غافل‌گیری و شکست ارتش بعثی‌- صهیونیستی صدام و حامیانش شد.
به گزارش ایسنا، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با گرامی‌داشت سوم اسفندماه سالروز عملیات خیبر، تفکر و روحیه جهادی و بسیجی و تکیه بر دانش و اراده ملی و ایمان به تحقق سنت‌های الهی را رمز غلبه بر جبهه دشمن و اردوگاه سلطه و استکبار جهانی دانست.
در ابتدای این بیانیه آمده است: عملیات مجاهدانه خیبر که در سوم اسفندماه سال ۱۳۶۲ با هدف دستیابی به جاده بصره - العماره و تصرف جزایر شمالی و جنوبی مجنون انجام شد یکی از عملیات‌های رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی هشت ساله بود که با رمز مقدس «یا رسول الله» آغاز و موجب حیرت، غافل‌گیری و شکست ارتش بعثی- صهیونیستی صدام و حامیانش شد.
این بیانیه می‌افزاید: عملیات خیبر از نقاط عطف هشت سال دفاع مقدس در برابر قدرت‌های جهانی سلطه گر، جنگ‌طلب و حامی رژیم بعثی عراق و در عین حال نخستین گام رزمندگان اسلام در عملیاتی ساختن راهبرد عملیات آبی خاکی در جنگ تحمیلی به‌شمار می‌رفت که تضعیف روحیه و اراده دشمن بعثی و ارتقای روحیه جبهه خودی را برای عملیات‌های بزرگ سرنوشت‌ساز آینده رقم زد.
این بیانیه، عملیات خیبر را مقدمه‌ای برای تمهید شرایط در اجرای عملیات‌های موفق و راهبردی کربلای ۵ و والفجر ۸ قلمداد و تصریح کرده است: عملیات خیبر، موفقیت راهکارها و شیوه‌های جدید برای آینده دفاع مقدس و مقابله با ارتش صدام و ادامه مدیریت جنگ را در اختیار فرماندهان قرار داد و در این رهگذر نیروهای مسلح و مدافعان کشورمان به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اندیشیدن به تقویت، تکمیل و توسعه سازمانی و نیز یگان‌های دریایی را به منظور ظرفیت‌سازی‌های مطمئن و مقتدر بومی در دستور کار خود قرار دادند و در واقع این عملیات سرآغاز حرکت به سمت تشکیل نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گردید.
در پایان این بیانیه با تعظیم و تکریم شهیدان و رزمندگان غیور و دلاور عملیات غرورانگیز خیبر و پاسداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) با تأکید بر ضرورت درس آموزی نیروهای مسلح و مدافعان کشور از آموزه‌های دفاع مقدس برای رویارویی با تهدیدات و خطرات فراروی میهن اسلامی تحت هدایت‌ها، راهبردها و اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) آمده است:
هشت سال دفاع مقدس و حوادث و رخدادهای آن حاوی آموزه‌های ارزشمند تاریخی راه گشا برای شرایط امروز و فردای میهن اسلامی و در عرصه دفاع از استقلال و امنیت ملی و تمامیت ارضی کشور در برابر آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه‌ای است و بیشتر از هر مؤلفه‌ای دیگر تمسک به تفکر و روحیه جهادی و بسیجی، خودباوری و خود اتکایی و تکیه بر دانش و اراده ملی که بر ایمان به قدرت الهی، اعتقاد به تحقق سنت الهی و پیروزی جبهه حق بر باطل است را مورد تاکید قرار می‌دهد و تردیدی نیست که این فرهنگ و گفتمان در حقیقت رمز غلبه بر دشمن و اردوگاه سلطه و استکبار جهانی در عرصه‌های مختلف است.
انتهای پیام