خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قسام: عملیات "لبه شمشیر" همچنان سر صهیونیست‌ها را به باد می‌دهد

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:41
سخنگوی نظامی گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس تاکید کرد: پیامدهای عملیات "لبه شمشیر" همچنان سرهایی را به باد خواهد داد که طعم خفت و شکست را در برابر مقاومت چشیدند.
عمليات،يگان،فرمانده،نيروهاي،شمشير،لبه،غزه،نفوذ،مقاومت

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری فلسطینی شهاب، ابوعبیده سخنگوی نظامی گردانهای شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس در اشاره به مقابله اخیر نیروهای مقاومت با نفوذ یگان ویژه ارتش اسرائیل به نوار غزه با نام عملیات "لبه شمشیر" در تلگرام نوشت: استعفای فرمانده واحد "سیرت متکال"
نتیجه مستقیم این عملیات است که در پی تلاش نیروهای ویژه دشمن به شرق شهر خانیونس در جنوب نوار غزه در اواخر سال گذشته انجام شد.
گردانهای قسام در قالب عملیات "لبه شمشیر" با گروهی از نیروهای ویژه ارتش رژیم اسرائیل که مخفیانه به شرق شهر خان یونس نفوذ کرده بودند و درصدد انجام عملیات محرمانه و بزرگی بودند، مقابله کردند و آنها را ناکام گذاشتند.
ابوعبیده گفت: تبعات شکست بزرگ اشغالگران و توان امنیتی مقاومت در عملیات لبه شمشیر همچنان سرهایی را به باد می دهد که طعم خفت و شکست را در برابر مقاومت چشیدند .
وی تاکید کرد: غزه و ملت آنها در برابر متجاوزان همچنان خواهند ایستاد و نماده پیروزی و پایداری هستند.
پیش از این، فرمانده یگان ویژه ستاد مشترک ارتش رژیم اسرائیل "سیرت متکال" از سمت خود استعفا کرد که در طول تاریخ 23 ساله این یگان بی سابقه است.
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نوشت: "ح" فرمانده یگان تصمیم گرفت که به خدمت نظامی خود پایان داده و به زندگی عادی خود بازگردد.
این روزنامه اذعان کرد: استعفا بعد از عملیات شکست خورده نفوذ گروه نیروهای ویژه این واحد در نوامبر سال گذشته به شرق شهر خانیونس صورت گرفت.
در این عملیات فرمانده این گروه کشته و معاونش زخمی شد.
انتهای پیام/