خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جبهه حزب الله و اسرائیل بوی باروت می‌دهد

مهر | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 18:04
تحولات میان حزب الله و رژیم صهیونیستی روند پرشتابی پیدا کرده و همین موضوع سبب شده است که برخی از وقوع جنگ در آینده نزدیک سخن بگویند.
چالش،دشمن،نخواهد_بود،افسر،بريك،آماده،مسئول،واقعيت،مقابله،دقت ...

خلاصه خبر

خبرگزاری مهر- گروه بین الملل: اخیرا تحرکات رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز لبنان تشدید شده و این موضوع سبب شده است که برخی تحلیلگران از قریب الوقوع بودن جنگ میان حزب الله و رژیم صهیونیستی خبر بدهند.
اما از سوی دیگر حزب الله لبنان به دقت تحرکات صهیونیستها را زیر نظر دارد و آماده مقابله با هر ماجراجویی احتمالی تل آویو است.
سیکنالهایی از سوی غربی ها به مقامات رسمی لبنان رسیده که حاکی از چراغ سبز آمریکا به اسرائیل برای هدف قرار دادن لبنان است اما روسها به اسرائیلی ها درباره حمله به حزب الله و جنگ علیه لبنان هشدار دادند.
مسئول عالی رتبه لبنانی به دودستگی صهیونیستها در قبال جنگ ضد لبنان اشاره کرده و در ادامه گفت: در عین حال نتانیاهو به حمایت آمریکا و چشم پوشی روسها و حمایت اعراب علیه حزب الله امید بسته است.
بریک خاطرنشان کرد: جنگ آینده اسرائیل در چهار جبهه است و کرانه باختری رود اردن یک آتشفشان خاموشی است که تا الان به صورت حقیقی فعال نشده است، اما در صورت فعالیت واقعی آن، دیگر جبهه ها را نیز تحت الشعاع خود قرار خواهد داد.
این افسر بلندپایه پیشین ارتش تل آویو چندی پیش هم گفته بود: فرماندهان و افسران ارتش اقدام به گمراه کردن افکار عمومی درباره آمادگی ارتش اسرائیل برای جنگ می کنند.
پایگاه صهیونیستی «والا» با اشاره به دقت بالای موشک های حزب الله لبنان می نویسد: «حزب الله توان هدف قرار دادن اهداف و تاسیسات حساس و مهم اسرائیل را دارد و جنگ ۲۰۰۶ در مقایسه به جنگ بعدی به مثابه تفریح است جنگ ۲۰۰۶ در مقایسه به جنگ بعدی به مثابه تفریح است ».
آنچه هم اکنون به یک واقعیت مسلم تبدیل شده؛ تقویت روزافزون مقاومت لبنان از یکسو و وحشت مقامات صهیونیست از سوی دیگر است.
قدر مسلم آن است که جبهه میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان آبستن تحولات بسیار است.