خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لزوم حفظ ایمنی سفرهای راهیان نور/ یادواره شهدا مردمی برگزار شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 18:39
رشت- استاندار گیلان با تأکید برلزوم حفظ ایمنی سفرهای راهیان نور از سوی دستگاه‌های مربوطه، گفت: یادواره شهدا باید با حفظ شأن شهدا و به صورت مردمی برگزار شود.
شهدا،گيلان،حفظ،اشاره،راهيان،استاندار،مقدس،سالن،اقدامات،شهيد، ...

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری بعدازظهر چهارشنبه در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به برگزاری جلسات مربوط به ساماندهی یادواره شهدا در این استان تا فروردین ماه، اظهارکرد: یادواره‌های شهدا باید با حفظ شان و مقام شهدا و به صورت مردمی برگزار شود.
وی با بیان اینکه یادواره شهدا متعلق به مردم بوده و تنها وظیفه تقسیم کارها، هماهنگی و پشتیبانی ساز و کار بر عهده این شورا است، افزود: باید با اطلاع رسانی کافی، بسترسازی مناسبی در شان و مقام شهدا و برای حضور مردم فراهم شود.
استاندار گیلان با اشاره به همسان‌سازی گلزار شهدا، بیان کرد: همسازن سازی مزار شهدا در اولویت برنامه‌ها نبوده بلکه باید محیط عمومی مناسب و قابل دسترس ایجاد شود در حال حاضر اولویت با تکمیل کارهای نیمه تمام در این بخش است.
وی با بیان اینکه باید از اعتبارات برای امور ضروری استفاده شود، گفت: مسقف کردن مزار شهدا از جمله اقداماتی است که باید تنها در صورت ضرورت و بخواست مردم و خانواده شهدا انجام شود.
استاندار گیلان درباره معرفی نماینده تام الاختیار فرمانداران، تاکیدکرد: این فرد باید از کارکنان بنیاد شهید، سپاه یا فرمانداری باشد و با حفظ سمت به‌ عنوان رابط با فرماندار در تعامل باشد.
سالاری ادامه داد: دیدار با پیشکسوتان رزمنده و ایثارگر دوران دفاع مقدس، گردآوری خاطرات و اسناد دفاع مقدس و محل نگهداری اسناد با استاندارهای لازم از جمله اقدامات لازم الاجرا است.
استاندار گیلان با تاکید بر حفظ ایمنی سفرهای راهیان نور، افزود: معاینه فنی قبل و در حین سفرهای راهیان امری بسیار ضروری است و امکانات و شرایط مناسب جهت سفر راهیان نور برای کارکنان ادارات نیز ایجاد می شود.
راه اندازی بانک سوژه و ایده‌های خاص برای فیلمسازان و کارگردانان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این شورا با اشاره به همکاری و اقدامات این اداره کل، اظهارکرد: در اختیار قرار دادن سالن مجمتع فرهنگی هنری خاتم النبیا (ص) رشت برای اجرای برنامه‌، تقویت گروه‌های نمایشی، موسیقی و هنری، راه اندازی بانک سوژه و ایده‌های خاص برای فیلمسازان و کارگردانان، تجلیل از خانواده شهید سیرت‌نیا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از جمله اقدامات قابل توجه این مجموعه است.
فیروز فاضلی همچنین با اشاره به اینکه در چهلمین سال انقلاب برنامه های متنوعی از سوی این اداره کل برگزار شد، افزود: رونمایی از پوستر جشنواره فرهنگی و هنری انقلاب، بازسازی آهنگ‌های انقلابی مربوط به سال های ۵۷ تا ۶۰ توسط ارکستر گیلان، تولید نماهنگ چهلمین سال پیروزی انقلاب، تولید پوستر گرافیکی به مدت ۳روز در سالن بنیاد شهید با تولید ۴۰ اثر، برگزاری شب‌های خاطره، نشست استادان قرآن، نمایشگاه ۴۰ عکس از ۴۰ عکاس بخشی از این برنامه‌ها است.